Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doktorant z UJ najlepszym studentem zagranicznym w Polsce

Ghanshyambhai Khatri, doktorant na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem konkursu Interstudent 2014 na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce w kategorii studia doktoranckie.

Decyzję taką podjęła Kapituła Konkursu, która obradowała 9 stycznia pod przewodnictwem profesora Włodzimierza Nykiela, rektora Uniwersytetu Łódzkiego i przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Osobą rekomendującą ze strony UJ był prof. Paweł Moskal.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie statuetek odbyło się 22 stycznia w Lublinie podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2015".

Sam laureat z Uniwersytetu Jagiellońskiego pisze o sobie:- Od dzieciństwa interesowałem się fizyką. Fascynowały mnie historie wielkich uczonych, takich jak Mikołaj Kopernik czy Maria Skłodowska-Curie. Pochodzę z Indii, z ubogiej rodziny, ale dzięki ciężkiej pracy udało mi się zdobyć stypendium Fundacji Nauki Polskiej, które umożliwiło mi studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim – tej samej uczelni, na której studiował Kopernik. Dla studenta fizyki, takiego jak ja, oznaczało to spełnienie marzeń. Polska ma nie tylko wspaniałą historię, ale również nowoczesny system szkolnictwa – dużo lepszy niż w kraju z którego pochodzę. Polska zapewnia bardzo dobre warunki prowadzenia badań naukowych, dzięki czemu mogłem znacząco rozwinąć swoje kompetencje naukowo-badawcze. - Po ukończeniu studiów planuję kontynuować pracę naukową w Polsce. Już obecnie jestem członkiem grupy badawczej w Centrum Cyklotronowym Bronowice - dodaje.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Data opublikowania: 23.01.2015
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj