Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studentki UJ startują w Zimowej Uniwersjadzie

W dniach od 21 stycznia do 1 lutego 2015 w  Strbskim Plesie oraz w dniach od 4 do 14 lutego w Granadzie odbywa się XXVII Zimowa Uniwersjada. Na Słowacji odbędą się zawody w następujących dyscyplinach sportowych - narciarstwo biegowe, kombinacja norweskiej, skoki narciarskie i biathlon (Osrblie). Do Hiszpanii zjada się najlepsi studenci-sportowcy w snowboardzie, curlingu, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie - tor krótki, narciarstwo alpejskie oraz narciarstwo dowolne.

Polska reprezentacja na Zimową Uniwersjadę 2015 liczy prawie 80 zawodników. Do kadry Akademickiej Reprezentacji Polski powołane zostały trzy Studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkinie Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego UJ:  Weronika Biela, Aleksandra Król i Natalia Ficek.

Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki i życzymy powodzenia i udanych startów.

Weronika Biela ma 23 lata, pochodzi z Zakopanego. Trenuje Snowboard Alpejski – konkurencja slalom gigant równoległy. Członek Kadry Narodowej w Snowboardzie.  Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Matematyki i Informatyki na kierunku Matematyka Stosowana (II rok studia II stopnia)  oraz Fizyka Doświadczalna III rok I stopnia.

Aleksandra Król, lat 24, z Krakowa. Trenuje Snowboard Alpejski – konkurencja slalom gigant równoległy. Członkini Kadry Narodowej w Snowboardzie, Olimpijka z Sochi (2014). Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego
na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej
na kierunku Psychologia Stosowana (V rok).

Natalia Ficek, lat 23, z Chorzowa. Trenuje snow­boar­d alpe­jski, gdzie startuje w konkurencjach - slalom gigant równoległy, slalom równoległy a także w snow­board­crossie. Wieloletni członek Kadry Narodowej Seniorów, Reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej na kierunku Zarządzanie w sektorze publicznym i pozarządowym ( I rok). Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi, na kierunku Biologia i geologia (ochrona przyrody).

Data opublikowania: 30.01.2015
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj