Socjologowie UJ w projekcie SUFISA

SUFISA - Sustainable finance for sustainable agriculture and fisheries - ma na celu wskazanie praktyk i polityk, które wspierają zrównoważony rozwój producentów rolnych w odniesieniu do kompleksowych wymagań polityk wobec rolnictwa i obszarów wiejskich, jak również negatywnych efektów funkcjonowania rynku oraz globalizacji.

Od 1 maja 2015 r. w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego realizowany jest projekt SUFISA, odbywający się w ramach programu Unii Europejskiej Horyzont 2020. Krajowym koordynatorem projektu jest dr hab. Piotr Nowak z Instytutu Socjologii UJ.

Realizacja projektu SUFISA bazuje na ścisłej współpracy z podmiotami ze sfery producentów, instytucji tworzących odpowiednie polityki oraz przedstawicielami rządowych i pozarządowych organizacji. Powiązanie teoretycznych analiz oraz uczestnictwa wielu aktorów ze wspomnianych struktur jest warunkiem wstępnym wskazania na działania i polityki ukierunkowane na przeciwdziałanie negatywnym rezultatom funkcjonowania rynku, tak aby zapewnić zrównoważoną działalność rolników i rybaków.

Zasadniczym celem projektu SUFISA jest wskazanie na zrównoważone działania i polityki w sektorze rolnictwa, rybołówstwa oraz produkcji żywności, które wspierają zrównoważony charakter działalności rolników w kontekście wielowymiarowych wymogów polityki, negatywnych efektów funkcjonowania rynku oraz globalizacji.

Instytut Socjologii UJ realizuje projekt w ramach międzynarodowego konsorcjum, tworzonego przez 13 czołowych uczelni z Belgii, Danii, Francji, Grecji, Łotwy, Niemiec, Portugalii, Serbii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Źródło: materiały nadesłane przez organizatorów projektu

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>