V Dzień Przedsiębiorczości

25 listopada 2009 roku to data Piątego Dnia Przedsiębiorczości. Wydarzenie miało na celu promowanie innowacyjnej przedsiębiorczości wśród studentów, absolwentów, oraz młodych pracowników naukowych uczelni krakowskich. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele takich firm jak: Google, Comarch, Grupa Adweb

Uczestnicy Piątych Dni Przedsiębiorczości mogli bezpłatnie wziąć udział w przygotowanym bloku wykładowym, podczas którego prelegenci odnieśli się do takich zagadnień, jak nowoczesne oprogramowanie IT wspierające działalność firmy, e-marketing - kampanie reklamowe, budowa wizerunku firmy w Internecie. Przebojem tegorocznej edycji był turniej gry ekonomicznej CASHFLOW, uczącej w prosty sposób przedsiębiorczości, zasad rządzących rynkiem, podstaw inwestowania w akcje lub nieruchomości. Otwarto także wystawę plakatu promującego współpracę nauki i gospodarki.

Dzień Przedsiębiorczości jest też częścią projektu "Szkoła Przedsiębiorczości UJ Innowacje i biznes", którego jednym z głównych elementów jest wsparcie nowych, oryginalnych pomysłów na biznes. Tegoroczne wydarzenie to już piąta edycja imprezy poświęconej przedsiębiorczości młodych ludzi.

Link do materiału wideo