Wręczono nagrodę TLK im prof. Marka Sycha

29 kwietnia br. w Domu Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego odbyło się posiedzenie naukowe, w czasie którego dr n. med. Joanna Szaleniec z Kliniki Otolaryngologii Wydziału Lekarskiego UJ CM odebrała nagrodę Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego im. prof. Marka Sycha za pracę doktorską w roku 2014. Nagrodzona praca nosi tytuł Wykorzystanie sztucznych sieci neuronowych w prognozowaniu efektów leczenia operacyjnego chorych z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych, a jej promotorem był prof. Paweł Stręk.

Nagroda im. prof. Marka Sycha ustanowiona została przez Towarzystwo Lekarskie Krakowskie w celu uczczenia pamięci tego wybitnego lekarza, naukowca, wychowawcy młodej kadry lekarskiej i Prezesa Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego. Podstawowym kryterium przyznania nagrody są wyróżniające postępy naukowo-badawcze lub dydaktyczne związane ze specjalizacją lub realizacją przewodu doktorskiego lub habilitacją.

fot. Jerzy Sawicz
Data publikacji: 05.05.2015