Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Tamkang University

13 maja 2015 o 11.00 w Collegium Novum UJ miało miejsce podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego nawiązania współpracy pomiędzy Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego a College of International Studies Tamkang University. W imieniu tajwańskiego uniwersytetu dokument podpisał dr Wan-chin Tai, Vice-President of International Affairs.

W swoim gabinecie gościa przyjął rektor UJ, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. W spotkaniu uczestniczyli również: prof. Adam Jelonek, kierownik Katedry Azji Wschodniej i Południowej Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, prof. Bogdan Szlachta, dziekan  Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, oraz dr Adina Zemanek, pełnomocnik dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Po podpisaniu listu, w którym oba uniwersytety zobowiązały się do wzajemnego wspierania się w wymianie pracowników naukowych i administracyjnych oraz studentów w celu rozwijania współpracy naukowej, edukacyjnej i kulturalnej, uczestnicy spotkania rozmawiali o szczegółach przyszłej umowy. Rozważali między innymi ustanowienie wspólnych programów studiów (tzw. double degree), a także wzbogacanie oferty edukacyjnej w zakresie European Studies.