Ten szablon przeznaczony jest tylko dla dedykowanego motywu

Ten szablon przeznaczony jest tylko dla dedykowanej skórki UJ 2015!

Uroczystość wręczenia Medali Kalos Kagathos

Uroczystość, której przewodniczył JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, odbyła się we wtorek 21 maja 2013 roku w auli Collegium Maius UJ.

Laureatów Medalu Kalos Kagathos wybiera kapituła, której przewodniczy JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Inicjatywie przyznawania medalu patronuje Polski Komitet Olimpijski, Polska Akademia Olimpijska oraz "Przegląd Sportowy". W trakcie posiedzenia Kapituły Medalu, które odbyło się 14 marca 2013 roku w Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Medal Kalos Kagathos (2013) przyznano następującym laureatom:

• Zbigniewowi Czajkowskiemu, trenował szermierkę - floret i szablę, po zakończeniu kariery wyszkolił wielu zawodników,
  • Barbarze Gorgoń-Flont, byłej saneczkarce, która w 1958 r. zdobyła brązowy medal MŚ,

• Kajetanowi Hądzelkowi, trenował koszykówkę, obecnie prezes honorowy Polskiego Związku Koszykówki,
  • Marianowi Józefowi Machowskiemu, byłemu reprezentantowi kraju, długoletniemu piłkarzowi Wisły Kraków,
  • Januszowi Różyckiemu, byłemu szermierzowi i floreciście, srebrnemu medaliście olimpijskiemu z Tokio w 1964 r.,
  • Adamowi Smelczyńskiemu, były strzelcowi, wicemistrzowi olimpijskiemu w Melbourne w 1956 r., 6-krotnemu olimpijczykowi,
  • Danucie Straszyńskiej, byłej lekkoatletce, która zdobyła złoty medal na ME w Budapeszcie w 1966 r. w sztafecie 4x100 m,
  • Jerzemu Twardokensowi, byłemu szermierzowi, zdobywcy w szabli dwóch brązowych medali - indywidualnie i drużynowo - na MŚ w 1958 r.

Link do materiału wideo