Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni

Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni

Szósta gala wręczenia nagród środowiska studenckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego już za nami. W tym roku „Laudacje studenckie” otrzymali: dr hab. Piotr Szwedo, Danuta Kowalczyk, Katarzyna Nowakowska, Dorota Kwapisz, prof. Tadeusz Włudyka oraz Maria Stós.

Pomysł na przyznawanie „Laudacji studenckich” zrodził się z potrzeby wyrażenia wdzięczności osobom, których pomoc i troska umożliwia studentom realizację ich projektów oraz przyczynia się do inicjowania i upowszechniania pro-studenckich rozwiązań w zakresie dydaktyki akademickiej – mówią organizatorzy gali - Samorząd Studentów UJ. W procedurę wyboru laureatów są bezpośrednio zaangażowani studenci, dwie nagrody mają charakter plebiscytowy, a o ich przyznaniu rozstrzyga głosowanie, do udziału w którym uprawnieni są wszyscy studenci. Laudacje honorowe przyznaje natomiast kapituła.

Nagrody wręczono w trzech kategoriach. Wyróżnieniem „Przyjaciel studenta” uhonorowano dr. hab. Piotra Szwedo z Wydziału Prawa i Administracji za wyjątkową troskę o dobro studentów i żywe zainteresowanie ich wszechstronnym rozwojem – zarówno intelektualnym, jak i społecznym. Zajęcia z prawa międzynarodowego wzbogaca on nie tylko inspirującą wiedzą na temat bieżących wydarzeń, ale także osobliwym humorem. Dużo energii i pasji wkłada również w działania na rzecz internacjonalizacji dydaktyki na Wydziale Prawa i Administracji. W kategorii „Pomocna dłoń” doceniono pro-studencką postawę Danuty Kowalczyk z Wydziału Polonistyki. Nagrodzono ją za wyrozumiałość i pomoc okazywaną studentom w ich indywidualnych sprawach oraz za praktyczne porady dotyczące funkcjonowania administracji uczelni.

Laudacje honorowe przyznano czterem osobom: Katarzynie Nowakowskiej z Działu Budżetowania, Kontrolingu i Analiz, Dorocie Kwapisz, kierującej Sekcją ds. Dydaktyki i Karier Akademickich CM, profesorowi Tadeuszowi Włudyce z Wydziału Prawa i Administracji  i Marii Stós z Działu Rekrutacji na Studia. Studenci przyznają Laudacje honorowe osobom, które w swojej działalności na rzecz żaków w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy jakości kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim, budowania wśród pracowników i studentów kultury jakości kształcenia oraz promowania postawy pro-studenckiej.

Tegoroczna gala odbyła się 24 maja br. w Auditorium Maximum. Na uroczystości obecni byli rektor UJ prof. Wojciech Nowak, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel, prorektor ds. rozwoju prof. Dorota Malec, dziekani, prodziekani wydziałów Uniwersytetu, pracownicy naukowi i administracyjni uczelni oraz studenci. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali: zespół Studio Accantus i tancerze z Grupy Atelie, a imprezę poprowadzili Sonia Szymanek i Daniel Sowa. 

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Nagrody UP RP za prace naukowe na temat własności intelektualnej
Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską
Stypendium im. M. J. Łyska dla Dominika Burka
Studentka UJ nagrodzona przez Polsko-Chińską Radę Biznesu

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj