Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni

Szósta gala wręczenia nagród środowiska studenckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego już za nami. W tym roku „Laudacje studenckie” otrzymali: dr hab. Piotr Szwedo, Danuta Kowalczyk, Katarzyna Nowakowska, Dorota Kwapisz, prof. Tadeusz Włudyka oraz Maria Stós.

Pomysł na przyznawanie „Laudacji studenckich” zrodził się z potrzeby wyrażenia wdzięczności osobom, których pomoc i troska umożliwia studentom realizację ich projektów oraz przyczynia się do inicjowania i upowszechniania pro-studenckich rozwiązań w zakresie dydaktyki akademickiej – mówią organizatorzy gali - Samorząd Studentów UJ. W procedurę wyboru laureatów są bezpośrednio zaangażowani studenci, dwie nagrody mają charakter plebiscytowy, a o ich przyznaniu rozstrzyga głosowanie, do udziału w którym uprawnieni są wszyscy studenci. Laudacje honorowe przyznaje natomiast kapituła.

Nagrody wręczono w trzech kategoriach. Wyróżnieniem „Przyjaciel studenta” uhonorowano dr. hab. Piotra Szwedo z Wydziału Prawa i Administracji za wyjątkową troskę o dobro studentów i żywe zainteresowanie ich wszechstronnym rozwojem – zarówno intelektualnym, jak i społecznym. Zajęcia z prawa międzynarodowego wzbogaca on nie tylko inspirującą wiedzą na temat bieżących wydarzeń, ale także osobliwym humorem. Dużo energii i pasji wkłada również w działania na rzecz internacjonalizacji dydaktyki na Wydziale Prawa i Administracji. W kategorii „Pomocna dłoń” doceniono pro-studencką postawę Danuty Kowalczyk z Wydziału Polonistyki. Nagrodzono ją za wyrozumiałość i pomoc okazywaną studentom w ich indywidualnych sprawach oraz za praktyczne porady dotyczące funkcjonowania administracji uczelni.

Laudacje honorowe przyznano czterem osobom: Katarzynie Nowakowskiej z Działu Budżetowania, Kontrolingu i Analiz, Dorocie Kwapisz, kierującej Sekcją ds. Dydaktyki i Karier Akademickich CM, profesorowi Tadeuszowi Włudyce z Wydziału Prawa i Administracji  i Marii Stós z Działu Rekrutacji na Studia. Studenci przyznają Laudacje honorowe osobom, które w swojej działalności na rzecz żaków w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy jakości kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim, budowania wśród pracowników i studentów kultury jakości kształcenia oraz promowania postawy pro-studenckiej.

Tegoroczna gala odbyła się 24 maja br. w Auditorium Maximum. Na uroczystości obecni byli rektor UJ prof. Wojciech Nowak, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel, prorektor ds. rozwoju prof. Dorota Malec, dziekani, prodziekani wydziałów Uniwersytetu, pracownicy naukowi i administracyjni uczelni oraz studenci. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali: zespół Studio Accantus i tancerze z Grupy Atelie, a imprezę poprowadzili Sonia Szymanek i Daniel Sowa.

Nagrody UP RP za prace naukowe na temat własności intelektualnej
Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską