Szpital Uniwersytecki uznany za Lidera Małopolski

24 października kapituła konkursu „Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce – Lider Małopolski”, w skład której weszło 27 samorządowców – członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski wręczyła tytuły Lider Małopolski. Wśród wyróżnionych znalazł się Uniwersytet Jagielloński nagrodzony za Najlepsze Przedsięwzięcie roku 2019 w Małopolsce, za które uznano wybudowanie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Uroczysta gala odbyła się w Auli Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej. Nagrodę wręczył przewodniczący kapituły konkursu oraz przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk.

W uroczystości z ramienia Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie udział wzięli m.in.: prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian, prof. Jerzy Wordliczek (pełniący funkcję pełnomocnika rektora UJ ds. zastępowania prorektora ds. Collegium Medicum), były prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Piotr Laidler oraz dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.

- Ogromnie się cieszę i pragnę jeszcze raz podziękować za to niezwykłe wyróżnienie. W tym miejscu chciałbym przypomnieć, że obecnie Szpital Uniwersytecki to jeden z największych pracodawców w Małopolsce i firma z budżetem na poziomie 1,5 miliarda złotych – podkreślił dyrektor Jędrychowski.

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa

Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ