Dwa obiekty UJ docenione w konkursie Modernizacja Roku 2020

Dwa obiekty UJ docenione w konkursie Modernizacja Roku 2020

24.09.2021
Budynek Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ w kategorii edukacja i szkolnictwo oraz przebudowa i rozbudowa kompleksu szklarnia Victoria w Ogrodzie Botanicznym UJ w kategorii przestrzenie zieleni zwyciężyły w konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. organizowanym przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Najlepsze realizacje, wybrane spośród 470 inwestycji z całej Polski, ogłoszone zostały podczas gali, która odbyła się 22 września na Zamku Królewskim w Warszawie.
więcej o Dwa obiekty UJ docenione w konkursie Modernizacja Roku 2020
Dr Katarzyna Gajos z nagrodą <span lang="en">Frans Habraken Best Paper Award 2021</span>

Dr Katarzyna Gajos z nagrodą Frans Habraken Best Paper Award 2021

20.09.2021
Redaktorzy czasopisma "Applied Surface Science" uhonorowali dr Katarzynę Gajos z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ nagrodą Frans Habraken Best Paper Award 2021 za pracę "Surface density dependent orientation and immunological recognition of antibody on silicon: TOF-SIMS and surface analysis of two covalent immobilization methods".
więcej o Dr Katarzyna Gajos z nagrodą Frans Habraken Best Paper Award 2021
Tłumaczka z UJ nagrodzona za przekład prozy Katheriny Mansfield

Tłumaczka z UJ nagrodzona za przekład prozy Katheriny Mansfield

01.09.2021
Dr hab. Magdalena Heydel, prof. UJ z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką 16. edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Jury nagrodziło ją za przekład i opatrzenie posłowiem "Opowiadania" Katheriny Mansfield. Ogłoszenie nazwisk zwycięzców oraz wręczenie Literackich Kostek odbyło się podczas gali w Muzeum Emigracji w Gdyni.
więcej o Tłumaczka z UJ nagrodzona za przekład prozy Katheriny Mansfield
Nagrody dla absolwentek filmoznawstwa z UJ

Nagrody dla absolwentek filmoznawstwa z UJ

30.08.2021
Joanna Krygier i Joanna Najbor zostały laureatkami V Konkursu im. Profesor Eweliny Nurczyńskiej-Fidelskiej na najlepszą pracę magisterską z zakresu kina polskiego lub edukacji audiowizualnej, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne "Venae Artis" we współpracy z Katedrą Filmu i Mediów Audiowizualnych UŁ oraz z Muzeum Kinematografii w Łodzi.
więcej o Nagrody dla absolwentek filmoznawstwa z UJ
Prof. Paweł Zajdel laureatem nagrody Francuskiego Towarzystwa Chemicznego
nagrody i wyróżnienia

Prof. Paweł Zajdel laureatem nagrody Francuskiego Towarzystwa Chemicznego

27.07.2021
Paweł Zajdel, profesor chemii medycznej Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UJ, otrzymał prestiżową Polsko-Francuską Nagrodę Francuskiego Towarzystwa Chemicznego (Société Chimique de France) w uznaniu osiągnięć naukowych i zasług w rozmaitych przedsięwzięciach realizowanych we współpracy ze stroną francuską.
więcej o Prof. Paweł Zajdel laureatem nagrody Francuskiego Towarzystwa Chemicznego