PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ

PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ

25.11.2020
Jak co roku poszczególne wydziały Polskiej Akademii Nauk (PAN) przyznają nagrody naukowe. Poznaliśmy już nazwiska pierwszych laureatów. Wśród nich są pracownicy naukowi oraz studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ
Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK

Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK

24.11.2020
Zakończyła się 13. edycja konkursu PRODOK 2020 na najbardziej prodoktorancką uczelnię. Podczas gali finałowej, która odbyła się zdalnie, Towarzystwo Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego (TD UJ) otrzymało nagrodę dla najlepszego samorządu doktorantów w Polsce.
więcej o Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK
Uhonorowano autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej

20.11.2020
Za nami 3. edycja Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. W tym roku kapituła, której przewodniczy dziekan Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisław Sroka, nagrodziła 3 tytuły. W uroczystości, która z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbyła się online, uczestniczyła prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej.
więcej o Uhonorowano autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej
Kolejna uczona z UJ z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020

Kolejna uczona z UJ z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020

12.11.2020
Dr hab. Renata Wietecha-Posłuszny, prof. UJ z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Kapituła konkursu doceniła w ten sposób prowadzone przez nią badania m.in. nad opracowaniem metodologii szybkiego wykrywania substancji psychotropowych w pigułkach gwałtu oraz materiale biologicznym pobranym od ofiar.
więcej o Kolejna uczona z UJ z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020
Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

30.10.2020
Przyznano Nagrody Miasta Krakowa. Wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znaleźli się badacze z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ). Komisja pod przewodnictwem prof. Jana Ostrowskiego nagrodziła także szczególnie wartościowe prace dyplomowe, które zostały napisane na najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego