Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019 dla UJ CM

Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019 dla UJ CM

03.12.2019
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum (UJ CM) został nagrodzony w konkursie Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019. Nagrody wręczono podczas gali 4. edycji konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", która odbyła się 2 grudnia w Warszawie. Pamiątkową statuetkę w imieniu władz najstarszej polskiej uczelni odebrał prorektor ds. CM prof. Tomasz Grodzicki.
więcej o Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019 dla UJ CM
Kraków docenił osiągnięcia uniwersyteckich uczonych [ZDJĘCIA]

Kraków docenił osiągnięcia uniwersyteckich uczonych [ZDJĘCIA]

21.11.2019
Zespół autorski prof. Renaty Przybylskiej, Zespół Biologii Chemicznej i Projektowania Leków prof. Tadeusza Holaka oraz dr Andrzej Nowakowski zostali laureatami Nagrody Miasta Krakowa 2019. Uroczystość wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów odbyła się 21 listopada w Teatrze Variètè.
więcej o Kraków docenił osiągnięcia uniwersyteckich uczonych [ZDJĘCIA]
Towarzystwo Lekarskie Krakowskie nagrodziło badacza z UJ CM

Towarzystwo Lekarskie Krakowskie nagrodziło badacza z UJ CM

20.11.2019
W Domu Lekarskim wręczono Nagrodę Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego. Jej laureatem został dr Tomasz Tokarek z II oddziału klinicznego kardiologii oraz interwencji sercowo-naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego. Wyróżnienie przyznano za pracę doktorską "Przezskórna implantacja zastawki aortalnej i małoinwazyjne techniki leczenia stenozy aortalnej - wyniki odległe, powikłania, czynniki rokownicze i ocena jakości życia".
więcej o Towarzystwo Lekarskie Krakowskie nagrodziło badacza z UJ CM
Biblioteka Kraków nagrodziła najnowszą książkę historyka z UJ

Biblioteka Kraków nagrodziła najnowszą książkę historyka z UJ

19.11.2019
"O historii nie dla idiotów" prof. Andrzeja Nowaka z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca Listopada. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 28 listopada br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy Bibliotece Kraków (ul. Szczepańska 1).
więcej o Biblioteka Kraków nagrodziła najnowszą książkę historyka z UJ
Nico van Straalen uhonorowany doktoratem honoris causa UJ

19.11.2019
19 listopada 2019 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius UJ odbyła się uroczystość przyznania doktoratu honoris causa zasłużonemu holenderskiemu biologowi prof. Nico van Straalenowi.
więcej o Nico van Straalen uhonorowany doktoratem honoris causa UJ