Nagrody Miasta Krakowa dla trojga wybitnych profesorów z UJ

Nagrody Miasta Krakowa dla trojga wybitnych profesorów z UJ

24.07.2018
Profesorowie Agnieszka Słowik i Tadeusz Popiela oraz Stanisław Grodziski - to laureaci tegorocznej Nagrody Miasta Krakowa 2018. Uroczystość wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów odbędzie się w październiku br.
więcej o Nagrody Miasta Krakowa dla trojga wybitnych profesorów z UJ
Premier RP nagrodził naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

Premier RP nagrodził naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

10.07.2018
Dziewięcioro pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów za rok 2017. Wyróżnienia przyznawane są od 1994 roku za działalność naukową, naukowo-techniczną, artystyczną, rozprawy habilitacyjne i doktorskie.
więcej o Premier RP nagrodził naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
Najnowsza książka badaczy Wydziału Polonistyki UJ nagrodzona

Najnowsza książka badaczy Wydziału Polonistyki UJ nagrodzona

29.06.2018
Książka "Powiedziane po krakowsku. Słownik regionalizmów krakowskich" pod redakcją dr Donaty Ochmann i prof. Renaty Przybylskiej z Wydziału Polonistyki UJ otrzymała tytuł "Krakowskiej Książki Miesiąca Września". Nagroda, którą 23 lata temu ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, jest przyznawana autorom krakowskim lub książkom o Krakowie.
więcej o Najnowsza książka badaczy Wydziału Polonistyki UJ nagrodzona
Włoch pierwszym laureatem Nagrody imienia Katarzyny Kulig

Włoch pierwszym laureatem Nagrody imienia Katarzyny Kulig

27.06.2018
W poniedziałek podczas posiedzenia Rady Wydziału Farmaceutycznego UJ CM po raz pierwszy wręczono Nagrodę im. Katarzyny Kulig. Jej laureatem został dr Vitorio Canale za rozprawę doktorską "Arylsulfonamide derivatives of (aryloxy)ethyl alicyclic amines as selective and potent 5-HT7 receptor antagonists with psychotropic properties" przygotowaną pod kierunkiem naukowym dr. hab. Pawła Zajdla.
więcej o Włoch pierwszym laureatem Nagrody imienia Katarzyny Kulig
Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską

Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską

22.06.2018
Karolina Koprowska, studentka I roku studiów doktoranckich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, została uhonorowana Nagrodą II stopnia im. Joanny Wiszniewicz w Konkursie Prac Magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego organizowanym przez Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita. Nagrodzona praca zatytułowana "Postronni? Zagłada w relacjach chłopskich świadków" została napisana pod kierunkiem prof. Ryszarda Nycza.
więcej o Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską