Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017

Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017

14.05.2018
14 maja 2018 r. w auli Collegium Novum tytułem Małopolanina Roku 2017 uhonorowano dwie osoby szczególnie zasłużone dla regionu: arcybiskupa prof. Marka Jędraszewskiego, oraz arcybiskupa prof. Grzegorza Rysia. Tytuł Człowieka Roku 2017 otrzymali Zofia Romaszewska i Andrzej Wielowieyski.
więcej o Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017
Brązowy medal Plus ratio quam vis dla wybitnego chirurga
nagrody i wyróżnienia

Brązowy medal Plus ratio quam vis dla wybitnego chirurga

17.04.2018
13 kwietnia na ręce dr. Marka Budnera, znanego w Polsce i Europie eksperta w dziedzinie chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej piersi, został złożony brązowy medal Plus ratio quam vis, stanowiący zwieńczenie wieloletniej owocnej współpracy uhonorowanego z Kliniką Ginekologii i Onkologii UJ CM. Nagrodę w imieniu rektora UJ wręczył prof. Antoni Basta.
więcej o Brązowy medal Plus ratio quam vis dla wybitnego chirurga
Dr hab. Grażyna Zając nagrodzona na północnym Cyprze
nagrody i wyróżnienia

Dr hab. Grażyna Zając nagrodzona na północnym Cyprze

17.04.2018
W dniach 5–8 kwietnia 2018 dr hab. Grażyna Zając z Instytutu Orientalistyki UJ brała udział w zorganizowanej w Nikozji międzynarodowej konferencji poświęconej badaniom nad literaturą Turków cypryjskich. Podczas uroczystości otwarcia konferencji otrzymała z rąk prezydenta Cypru Północnego Mustafy Akıncı honorową plakietkę – nagrodę za popularyzację literatury tureckocypryjskiej w Polsce.
więcej o Dr hab. Grażyna Zając nagrodzona na północnym Cyprze
Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ

Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ

11.04.2018
Profesor Andrzej Chwalba z Wydziału Historycznego UJ otrzymał 10 kwietnia br. od Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa Nagrodę im. Klemensa Bąkowskiego. Uroczystość odbyła się w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory, siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
więcej o Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ
Stypendium im. M. J. Łyska dla Dominika Burka

Stypendium im. M. J. Łyska dla Dominika Burka

21.03.2018
Dominik Burek, doktorant Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem stypendium im. Michała Jakuba Łyska w roku 2018.
więcej o Stypendium im. M. J. Łyska dla Dominika Burka