Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN

Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN

11.12.2017
Profesorowie Anetta Undas i Tomasz Placek otrzymali nagrody naukowe prezesa Polskiej Akademii Nauk za rok 2017. Prof. Jerzy Duszyński wręczył je 7 grudnia podczas Zgromadzenia Ogólnego PAN. Pozostali trzej laureaci to uczeni z Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
więcej o Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN
Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe

Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe

11.12.2017
Czworo autorów prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało laureatami 15. edycji konkursu Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) na pracę naukową, informację medialną, plakat i krótki film z zakresu własności intelektualnej. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w ubiegły piątek w warszawskim kinie Iluzjon.
więcej o Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe
Profesor Jacek Purchla doktorem honoris causa Politechniki Lwowskiej

Profesor Jacek Purchla doktorem honoris causa Politechniki Lwowskiej

06.12.2017
Politechnika Lwowska doceniała profesora Jacka Purchlę z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektora Międzynarodowego Centrum Kultury, przyznając mu 4 grudnia br. doktorat honoris causa.
więcej o Profesor Jacek Purchla doktorem honoris causa Politechniki Lwowskiej
Nagrody Miasta Krakowa dla pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego

Nagrody Miasta Krakowa dla pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego

01.12.2017
Profesor Beata Szymańska-Aleksandrowicz, zespół profesora Władysława Śliwińskiego oraz doktoranci Sonia Bała i Tomasz Gwiazda zostali laureatami tegorocznych Nagród Miasta Krakowa. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 30 listopada w sali Obrad Rady Miasta Krakowa.
więcej o Nagrody Miasta Krakowa dla pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego
Szpital Uniwersytecki wyróżniony na gali „Orły WPROST”
nagrody

Szpital Uniwersytecki wyróżniony na gali „Orły WPROST”

17.11.2017
Pierwsze miejsce w kategorii „Najlepszy Szpital Urologiczny” oraz „Najlepszy Szpital Ginekologiczny” a także trzecie w kategorii „Najlepszy Szpital Chirurgiczny” – taką decyzję podjęło jury Rankingu Szpitali tygodnika „Wprost”. Nagrodę, w imieniu dyrektor Barbary Bulanowskiej – odebrała zastępca dyrektora Dominika Studnicka.
więcej o Szpital Uniwersytecki wyróżniony na gali „Orły WPROST”