Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego

Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego

15.03.2017
Dr Andrzej Nowakowski z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis za rok 2016. Wyróżnienie to otrzymał za koncepcję merytoryczną i edytorską monumentalnej monografii "Sąd. Sąd Ostateczny Hansa Memlinga". Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się w ubiegły piątek w Teatrze Wybrzeże.
więcej o Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego
Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017

Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017

10.03.2017
Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w piątek 10 marca podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Uniwersytetowi Jagiellońskiemu przyznano 2. miejsce w kategorii „Serwis rekrutacyjny” oraz 3. miejsce w kategorii „Video online”. Do konkursu zgłosiło się 37 uczelni (w tym sześć wydziałów i jeden instytut), a zakwalifikowało się 108 prac.
więcej o Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017
Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ

Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ

30.01.2017
Wręczenie Nagrody laureatom wybranym spośród kandydatów nominowanych przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze" odbędzie się 3 marca o godz. 12.00 w auli Collegium Novum. W tym roku nagrodzeni zostaną: Bella Szwarcman-Czarnota (za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej) oraz prof. Wacław Wierzbieniec (za inicjatywy społeczne na rzecz dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej).
więcej o Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ
Profesor Ryszard Jerzy Gryglewski odznaczony Orderem Orła Białego

Profesor Ryszard Jerzy Gryglewski odznaczony Orderem Orła Białego

26.01.2017
Wybitny specjalista w dziedzinie farmakologii, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, były rektor Akademii Medycznej w Krakowie został uhonorowany najwyższym polskim odznaczeniem państwowym w uznaniu znamienitych zasług dla rozwoju farmakologii i medycyny klinicznej oraz za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej.
więcej o Profesor Ryszard Jerzy Gryglewski odznaczony Orderem Orła Białego
Prof. Jacek Purchla Małopolaninem Roku 2016
nagrody

Prof. Jacek Purchla Małopolaninem Roku 2016

24.01.2017
Nagroda przyznawana jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Prof. Jacek Purchla otrzymał tytuł Małopolanina Roku 2016 „w uznaniu zasług dla przybliżania Polakom kultury i sztuki środkowoeuropejskiej i światowej oraz kultywowania, upowszechnienia i promocji kultury polskiej”.
więcej o Prof. Jacek Purchla Małopolaninem Roku 2016