Dr inż. Mieszko Wilk z prestiżową nagrodą "2023 Eastern Star Award"
nagrody i wyróżnienia

Dr inż. Mieszko Wilk z prestiżową nagrodą "2023 Eastern Star Award"

24.07.2023
Naukowiec z Zakładu Immunologii Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ otrzymał prestiżową nagrodę "2023 Eastern Star Award" przyznawaną przez Europejską Federację Towarzystw Immunologicznych (European Federation of Immunological Sociaties, EFIS). Nagroda ta będzie wsparciem projektu prowadzonego przez dr. Wilka w ramach grantu Polonez Bis zatytułowanego "Regulacja szlaku przekazu sygnału SLPI-IL-17 podczas infekcji dróg oddechowych i po szczepieniu".
więcej o Dr inż. Mieszko Wilk z prestiżową nagrodą "2023 Eastern Star Award"
Profesorowie UJ CM nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

Profesorowie UJ CM nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

28.06.2023
Dr hab. Mateusz Siedliński i dr hab. Marcin Magierowski, prof. UJ z Wydziału Lekarskiego UJ CM zostali tegorocznymi laureatami Nagrody im. Tadeusza Browicza PAU. Uhonorowano ich odpowiednio za cykl publikacji "Udział limfocytów T i fosfosfingozyny w komórkowych oraz molekularnych mechanizmach nadciśnienia tętniczego" oraz "Fizjologiczne i molekularne mechanizmy działania leków uwalniających siarkowodór i tlenek węgla".
więcej o Profesorowie UJ CM nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności
Medale za zasługi w sporcie i innych dziedzinach

Medale za zasługi w sporcie i innych dziedzinach

14.06.2023
14 czerwca 2023 r. w auli Collegium Maius odbyła się uroczystość wręczenia medali "Kalos Kagathos". Przyznawanym pod patronatem rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego medalem honorowani są polscy sportowcy, którzy w uprawianych dyscyplinach osiągnęli co najmniej poziom mistrzostwa na skalę krajową, a później zdobyli wybitną pozycję i uznanie w działalności pozasportowej.
więcej o Medale za zasługi w sporcie i innych dziedzinach
Profesor Jan Ostrowski otrzymał tytuł Małopolanina Roku 2022
nagrody rada uczelni

Profesor Jan Ostrowski otrzymał tytuł Małopolanina Roku 2022

31.05.2023
Wieloletni pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki UJ i dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu prof. Jan Ostrowski oraz wybitny ekspert w zakresie bezpieczeństwa i obronności gen. Mieczysław Bieniek zostali Małopolaninami Roku 2022. Uroczystość wręczenia tytułów, które przyznaje Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, odbyła 31 maja w auli Collegium Novum.
więcej o Profesor Jan Ostrowski otrzymał tytuł Małopolanina Roku 2022
Mądre Książki Roku nagrodzone. Poznaliśmy wszystkich zwycięzców

Mądre Książki Roku nagrodzone. Poznaliśmy wszystkich zwycięzców

25.05.2023
"Pozaziemskie oceany. Poszukiwanie życia w głębinach kosmosu" Kevina Petera Handa oraz "Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce" Łucji Malec-Kornajew zostały wybrane Mądrymi Książkami Roku 2022. Zwycięzców 8. edycji prestiżowego konkursu - organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński oraz portal Mądre Książki - ogłoszono 25 maja podczas trwającego właśnie Copernicus Festival.
więcej o Mądre Książki Roku nagrodzone. Poznaliśmy wszystkich zwycięzców