Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"
nagrody

Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"

10.05.2023
W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie (NIKiDW) odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Korzenie i skrzydła" na najlepszą pracę magisterską na temat kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich w Polsce. W gronie laureatów znalazły się trzy absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, które ukończyły studia na wydziałach Historycznym, Polonistyki oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
więcej o Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"
Prof. Dominika Dudek laureatką Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej

Prof. Dominika Dudek laureatką Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej

04.04.2023
Kierownik Katedry Psychiatrii UJ CM profesor Dominika Dudek jest jedną z czterech wyjątkowych krakowianek, które zostały laureatkami tegorocznej Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej. Zaangażowanie i działania uhonorowanych pozwalają budować wrażliwe i otwarte społeczeństwo, a ich projekty i przedsięwzięcia pozwalają wzmacniać kobiety i równościowe postulaty.
więcej o Prof. Dominika Dudek laureatką Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej
Profesor Katarzyna Fazan autorką teatralnej książki roku

Profesor Katarzyna Fazan autorką teatralnej książki roku

28.03.2023
Tom "Pasaże scenografii. Praskie Quadriennale 1999-2019" autorstwa prof. Katarzyny Fazan z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został uznany "za teatralną książkę roku" przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Nagroda przyznana została z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca.
więcej o Profesor Katarzyna Fazan autorką teatralnej książki roku
UJ nagrodzony w największym konkursie kampanii promocyjnych uczelni

UJ nagrodzony w największym konkursie kampanii promocyjnych uczelni

13.03.2023
13 uczelni zostało uhonorowanych 10 marca podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w EXPO XXI w Warszawie w konkursie Genius Universitatis 2023 za najlepsze kreatywne kampanie. Uniwersytet Jagielloński zwyciężył w 2 kategoriach - gadżet promocyjny i serwis rekrutacyjny.
więcej o UJ nagrodzony w największym konkursie kampanii promocyjnych uczelni
W <span lang="la">Collegium Novum</span> wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

W Collegium Novum wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

03.03.2023
Autorka monumentalnego dzieła "Żydzi w Wieliczce. Opowieść dokumentalna" Małgorzata Międzobrodzka oraz nauczycielka historii w II LO im. J. Korczaka w Wieluniu Agnieszka Mysakowska odebrały w piątek Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2022. Wyróżnienie, ustanowione 15 lat temu przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze", jest przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i polsko-żydowskiego.
więcej o W Collegium Novum wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała