Studia na Wydziale Chemii UJ z certyfikatami ECTN

Studia prowadzone na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały docenione przez sieć The European Chemistry Thematic Network Association (ECTN), oceniającą działalność dydaktyczną uczelni w kształceniu przyszłych chemików.

Gremium to przyznało Wydziałowi Chemii UJ certyfikaty: Chemistry Eurobachelor, Chemistry Euromaster i Chemistry Doctorate Eurolabel dla kierunku chemia oraz Chemistry Eurobachelor i Chemistry Euromaster dla kierunku chemia medyczna.

Wizyta komisji oceniającej odbyła się na Wydziale Chemii UJ w czerwcu 2019 r. Wymagane opłaty akredytacyjne zostały sfinansowane w ramach programu "Akredytacje zagraniczne" (działanie 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego) dzięki uzyskanym grantom nr. MNiSW/2018/204/DIR/AZ, MNiSW/2018/205/DIR/AZ, MNiSW/2018/206/DIR/AZ, MNiSW/2018/207/DIR/AZ i MNiSW/2018/208/DIR/AZ.

ECTN to organizacja non-profit zarejestrowana w Belgii. Jej celem jest wspieranie sieci European Chemistry Thematic Network utworzonej przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus. Obecnie liczy ona 120 członków z 30 krajów Europy. Współpracuje również z wieloma instytucjami z całego świata.

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu