Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia

osiągnięcie mobilna

Stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z UJ

13.05.2020
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła stypendystów 28. programu START - listę 100 najzdolniejszych naukowców przed trzydziestką. W tym roku wśród zwycięzców znalazło się aż 22 osób, które prowadzą badania w Uniwersytecie Jagiellońskim, co stanowi najlepszy wynik wśród wszystkich instytucji. Laureaci otrzymują roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł, a czworo najlepszych po 36 tys. zł.
więcej o Stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z UJ
osiągnięcie

Badacze z UJ wśród laureatów międzynarodowego konkursu GRIEG

28.04.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło współfinansowany z funduszy norweskich konkurs GRIEG. Dwa zespoły badawcze z Uniwersytetu Jagiellońskiego wspólnie z partnerami z Polski i Norwegii otrzymają prawie 11 mln zł na badania podstawowe.
więcej o Badacze z UJ wśród laureatów międzynarodowego konkursu GRIEG
osiągnięcie

Badacze z UJ CM opracowują lek przeciwko ostrej niewydolności oddechowej

27.04.2020
Kierowany przez prof. Marcina Majkę oraz prof. Wojciecha Szczeklika projekt badaczy z UJ Collegium Medicum, uzyskał pozytywną rekomendację Agencji Badań Medycznych, w ramach szybkiej ścieżki wsparcia dla opracowania szczepionki, terapii i rozwoju technik testów diagnostycznych w walce z koronawirusem. Przeprowadzone zostaną niekomercyjne badania kliniczne I i II fazy u pacjentów z zespołem ostrej niewydolności oddechowej (ARDS) w powikłaniu choroby COVID-19.
więcej o Badacze z UJ CM opracowują lek przeciwko ostrej niewydolności oddechowej
osiągnięcie

Naukowcy przeanalizują, dlaczego jesteśmy odporni na fake newsy

23.04.2020
Zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum wraz z Instytutem Farmakologii PAN, Politechniką Poznańską i Uniwersytetem w Oslo będzie prowadził badania nad mechanizmami i procesami podnoszącymi odporność na fałszywe informacje w cyberprzestrzeni. To jeden z trzech nagrodzonych projektów w rozstrzygniętym właśnie konkursie IdeaLab organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki (NCN).
więcej o Naukowcy przeanalizują, dlaczego jesteśmy odporni na fake newsy
osiągnięcie

Projekt naukowca z UJ CM otrzyma wsparcie w ramach projektu POLNOR

17.04.2020
W wyniku rozstrzygnięcia konkursu POLNOR 2019 w ramach programu "Badania stosowane" Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, którego operatorem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, dofinansowanie uzyskał projekt opracowany przez dr. hab. Mariusza Korkosza, prof. UJ, kierownika Zakładu Reumatologii i Balneologii Wydziału Lekarskiego UJ CM.
więcej o Projekt naukowca z UJ CM otrzyma wsparcie w ramach projektu POLNOR

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj