Pionierska operacja wykonana przez specjalistów z UJ CM

Pionierska operacja wykonana przez specjalistów z UJ CM

23.05.2019
21 maja w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej III Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM przeprowadzono pierwszą w Polsce operację endoskopowego wycięcia tarczycy przez przedsionek jamy ustnej z wykorzystaniem metody śródoperacyjnego neuromonitoringu nerwów krtaniowych. Zastosowana technika minimalizuje ryzyko wystąpienia dysfonii pooperacyjnej, pozwala na zachowanie niezmienionego głosu i nie pozostawia blizny na szyi.
więcej o Pionierska operacja wykonana przez specjalistów z UJ CM
Paweł Jedynak na podium konkursu popularyzatorskiego FameLab

Paweł Jedynak na podium konkursu popularyzatorskiego FameLab

21.05.2019
Dr Paweł Jedynak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) zajął 3. miejsce w tegorocznej, polskiej edycji konkursu FameLab dla badaczy, którzy w fascynujący sposób opowiadają o swoich naukowych pasjach. Finał konkursu odbył się w ubiegłą sobotę w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (CNK).
więcej o Paweł Jedynak na podium konkursu popularyzatorskiego FameLab
Naukowiec z UJ CM z tytułem Lidera Nauk Farmaceutycznych

Naukowiec z UJ CM z tytułem Lidera Nauk Farmaceutycznych

21.05.2019
Dr Witold Brniak z Katedry Technologii Postaci Leku i Biofarmacji Wydziału Farmaceutycznego UJ CM został laureatem nagrody głównej w konkursie na najlepszą pracę doktorską obronioną na wydziale farmaceutycznym jednego z dziesięciu polskich uniwersytetów medycznych i otrzymał tytuł Lidera Nauk Farmaceutycznych 2019. Wręczenie nagród odbyło się podczas XVIII Dnia Polskiej Farmacji.
więcej o Naukowiec z UJ CM z tytułem Lidera Nauk Farmaceutycznych
79 grantów we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

79 grantów we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

20.05.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło kolejne edycje najpopularniejszych konkursów na projekty badawcze w zakresie badań podstawowych - Opus 16 dla wszystkich naukowców niezależnie od stażu i stopnia naukowego oraz Preludium 16 i Sonata 14 skierowane do badaczy na początku kariery naukowej. Na projekty badawcze w zakresie badań podstawowych naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają łącznie ponad 58 milionów złotych.
więcej o 79 grantów we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki
Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce

Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce

09.05.2019
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 27. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. W tym roku otrzyma je ośmioro młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką FNP przeznaczy na nie w tym roku, wynosi około 3 milionów złotych.
więcej o Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce