Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia

osiągnięcie

40 mln zł na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych prowadzonych w UJ CM

25.03.2020
Agencja Badań Medycznych ogłosiła listę rankingową prezentującą wyniki pierwszego konkursu na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych. Wśród projektów wybranych do finansowania znajdują się trzy przedsięwzięcia realizowane przez badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.
więcej o 40 mln zł na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych prowadzonych w UJ CM
osiągnięcie mobilna

Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym

20.03.2020
Jagiellonian University Mediation Team - w składzie Marta Nawrocka, Elżbieta Schulz, Antoni Otałęga, Michał Żyłka - wygrał tegoroczną edycję najstarszego międzynarodowego konkursu mediacyjnego na świecie - INADR International Law School Mediation Tournament w Chicago. Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) pokonali 58 zespołów z całego świata.
więcej o Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym
osiągnięcie

UJ zgłasza najwięcej w Polsce wniosków do Europejskiego Urzędu Patentowego

13.03.2020
Jak podaje w opublikowanym 12 marca komunikacie Europejski Urząd Patentowy (European Patent Office - EPO), najwięcej polskich zgłoszeń patentowych do urzędu w 2019 złożyły Uniwersytet Jagielloński i firma RYVU Therapeutics. EPO zauważa jednocześnie, że w ubiegłym roku o 9,6% spadła liczba zgłoszeń patentowych składanych przez polskie przedsiębiorstwa, uczelnie i ośrodki badawcze.
więcej o UJ zgłasza najwięcej w Polsce wniosków do Europejskiego Urzędu Patentowego
osiągnięcie

Absolwenci WPiA UJ doskonale zdali egzaminy na aplikacje prawnicze

27.02.2020
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, które potwierdzają wysoki poziom wykształcenia absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UJ. Wedle opublikowanych danych w 2019 roku popisali się oni imponującą skutecznością, osiągając aż 83,4% pozytywnych wyników egzaminów. Sukces ten został osiągnięty po raz dwunasty z rzędu.
więcej o Absolwenci WPiA UJ doskonale zdali egzaminy na aplikacje prawnicze
osiągnięcie

MCB UJ przeprowadzi badania środka przeciwko łuszczycy

19.02.2020
Dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach projektu SPIN, realizowanego przez Małopolskie Centrum Biotechnologii UJ, spółka Wellno Pharma Polska stworzyła plan badawczy oraz pozyskała środki w wysokości 4,9 mln zł na rozwój opartej na innowacyjnej technologii nanożelu linii wyrobów medycznych łagodzącej stany zapalne skóry, w tym łuszczycy.
więcej o MCB UJ przeprowadzi badania środka przeciwko łuszczycy

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj