Polsko-chińskie badania nad redukcją emisji gazów cieplarnianych

Polsko-chińskie badania nad redukcją emisji gazów cieplarnianych

29.04.2019
Prof. Wojciech Macyk z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał grant w 1. edycji konkursu Sheng na polsko-chińskie badania podstawowe, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Nauki (NCN) oraz National Natural Science Foundation of China (NSFC). Głównym celem zwycięskiego projektu jest opracowanie fotokatalizatorów do wydajnego wytwarzania paliw słonecznych w wyniku jedno- i wieloelektronowej redukcji dwutlenku węgla.
więcej o Polsko-chińskie badania nad redukcją emisji gazów cieplarnianych
Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu FNP [AKTUALIZACJA]

Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu FNP [AKTUALIZACJA]

24.04.2019
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) poinformowała, że zostały zaktualizowane wyniki konkursu Team-Net. Po zwiększeniu alokacji, liczba projektów zakwalifikowanych do finansowania wzrosła do 11. W dwóch z nich kierownikami będą badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 4 kolejnych najstarsza polska uczelnia jest członkiem konsorcjów naukowych.
więcej o Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu FNP [AKTUALIZACJA]
Naukowiec z UJ wśród liderów międzynarodowej sieci badawczej

12.04.2019
Dr hab. Michał Wierzchoń, prof. UJ został wybrany wiceprzewodniczącym komitetu zarządzającego sieci “The Neural Architecture of Consciousness” (Neuronalna architektura świadomości, numer akcji CA18106), międzynarodowego konsorcjum finansowanego w ramach programu COST - European Cooperation in Science and Technology.
więcej o Naukowiec z UJ wśród liderów międzynarodowej sieci badawczej
Projekt WMiI UJ uzyskał finansowanie w ramach konkursu NCBR TANGO 3

Projekt WMiI UJ uzyskał finansowanie w ramach konkursu NCBR TANGO 3

12.04.2019
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło konkurs TANGO 3, który realizowany jest w ramach współpracy z Narodowym Centrum Nauki. Założeniem konkursu jest wsparcie jednostek naukowych, które podejmują działania dotyczące praktycznego wykorzystania uzyskanych wyników badań podstawowych.
więcej o Projekt WMiI UJ uzyskał finansowanie w ramach konkursu NCBR TANGO 3
Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 2

Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 2

10.04.2019
6 młodych naukowców prowadzących badania na naszej uczelni dołączyło do grona laureatów konkursu Miniatura 2. Tym samym liczba pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty Narodowego Centrum Nauki wzrosła do 44.
więcej o Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 2