osiągnięcie

Sukces reprezentacji Polski na turnieju matematycznym ITYM 2019

11.07.2019
8 lipca zakończyła się w Barcelonie 11. edycja International Tournament for Young Mathematicians (ITYM). Przygotowana przez pracowników Wydziału Matematyki i Informatyki UJ drużyna zajęła trzecie miejsce spośród piętnastu zespołów z całego świata.
więcej o Sukces reprezentacji Polski na turnieju matematycznym ITYM 2019

Diamentowe Granty dla kilkunastu uzdolnionych studentów UJ

08.07.2019
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) rozstrzygnęło 8. konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do prawie 700 osób. W tegorocznej edycji nagrodzono 85 młodych naukowców, w tym 16 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otrzymają oni dofinansowanie na realizację swoich badań.
więcej o Diamentowe Granty dla kilkunastu uzdolnionych studentów UJ
osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński awansował w najnowszym QS World University Rankings

19.06.2019
W zestawieniu prezentującym 1001 najlepszych uczelni z całego świata Uniwersytet Jagielloński zajął 338. miejsce, co stanowi awans aż o 73 pozycje w stosunku do ubiegłorocznej edycji rankingu.
więcej o Uniwersytet Jagielloński awansował w najnowszym QS World University Rankings

Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską

19.06.2019
Sebastian Brejnak, student I roku studiów doktoranckich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał wyróżnienie specjalne - ufundowane przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza - w Konkursie Prac Magisterskich im. Jana Józefa. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Pałacu Staszica w Warszawie.
więcej o Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską

Studencki Nobel dla studenta UJ

03.06.2019
31 maja w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Studenckiego Nobla - nagrody w konkursie organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Laureatami nagrody zostało ośmioro wybitnych studentów reprezentujących różne obszary nauki oraz sztuki. W kategorii medycyna i farmacja zwycięzcą został Dominik Tattera z UJ Collegium Medicum.
więcej o Studencki Nobel dla studenta UJ