Dr Mikołaj Iwański zwycięzcą konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego"
osiągnięcie

Dr Mikołaj Iwański zwycięzcą konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego"

26.02.2018
Publikacja "Odpowiedzialność karna za przestępstwa korupcyjne" dr. Mikołaja Iwańskiego z Wydziału Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ) otrzymała tytuł "Książki prawniczej najbardziej przydatnej w praktyce wymiaru sprawiedliwości w 2016 roku" w 9. edycji konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego". Jedno z dwóch wyróżnień zdobył również dr Mikołaj Małecki z WPiA UJ.
więcej o Dr Mikołaj Iwański zwycięzcą konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego"
Prawie 48 mln zł na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki

Prawie 48 mln zł na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki

16.02.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło konkursy Sonata 13, Sonata Bis 7, Maestro 9 i Harmonia 9, w których wprowadzono zmianę dotyczącą kwalifikowalności kosztów na realizację badań. 40 badaczom z Uniwersytetu Jagiellońskiego - rozpoczynającym samodzielną karierę naukową, tworzącym zespoły badawcze, realizującym projekty we współpracy międzynarodowej oraz prowadzącym pionierskie badania naukowe - przyznano 47,6 miliona złotych.
więcej o Prawie 48 mln zł na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki
Nagroda Fundacji Aleksandra von Humboldta dla naukowca z WFAiIS UJ

Nagroda Fundacji Aleksandra von Humboldta dla naukowca z WFAiIS UJ

14.02.2018
Prof. Andrzej M. Oleś z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał nagrodę Fundacji Aleksandra von Humboldta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fizyki teoretycznej materii skondensowanej.
więcej o Nagroda Fundacji Aleksandra von Humboldta dla naukowca z WFAiIS UJ
Osiągnięcie doktora Jakuba Szewczyka z Instytutu Psychologii UJ

09.02.2018
Doktor Jakub Szewczyk z Zakładu Psychologii Eksperymentalnej IP UJ został laureatem stypendium indywidualnego Marii Skłodowskiej-Curie (Maria Skłodowska-Curie Individual Fellowships) finansowanego przez Unię Europejską.
więcej o Osiągnięcie doktora Jakuba Szewczyka z Instytutu Psychologii UJ
Studenci WPiA UJ najlepiej przygotowani do egzaminów na aplikacje prawnicze

Studenci WPiA UJ najlepiej przygotowani do egzaminów na aplikacje prawnicze

06.02.2018
Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło analizę wyników egzaminów na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Prezentacja odbyła się 5 lutego podczas konferencji wiceministrów sprawiedliwości z dziekanami wydziałów prawa uczelni publicznych i niepublicznych z całego kraju.
więcej o Studenci WPiA UJ najlepiej przygotowani do egzaminów na aplikacje prawnicze