Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia

osiągnięcie

Kilkadziesiąt małych grantów NCN dla uniwersyteckich badaczy

04.12.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało drugie listy rankingowe konkursu Miniatura 3. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona laureatów dołączyło 29 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają ponad 1 mln zł na realizację działań naukowych takich jak badania wstępne, badania pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
więcej o Kilkadziesiąt małych grantów NCN dla uniwersyteckich badaczy
osiągnięcie

Fizyk z UJ uczestnikiem prestiżowego amerykańskiego grantu

26.11.2019
Międzynarodowe konsorcjum Quantum Information Structure of Spacetime otrzymało prestiżowy grant w wysokości ponad 2 mln dolarów z amerykańskiej Fundacji Johna Templetona. Jednym z głównych wykonawców w projekcie i zarazem jedynym polskim naukowcem w grupie badawczej jest dr Jakub Mielczarek z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Fizyk z UJ uczestnikiem prestiżowego amerykańskiego grantu
osiągnięcie

Ponad 51 mln zł dla naukowców UJ na projekty badawcze od NCN

20.11.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursów Opus 17 na projekty badawcze, skierowanego do wszystkich badaczy oraz Preludium 17 na projekty realizowane przez badaczy, którzy jeszcze nie posiadają stopnia naukowego doktora. Na listach rankingowych znalazło się 66 grantów o wartości 51 019 486 zł zgłoszonych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Ponad 51 mln zł dla naukowców UJ na projekty badawcze od NCN
osiągnięcie

Badacze z UJ laureatami 1. Polsko-Francuskiej Nagrody Naukowej

19.11.2019
Marcin Szwed z Instytutu Psychologii UJ i Laurent Cohen z Instytutu Badań nad Mózgiem i Rdzeniem Kręgowym zostali docenieni za nowatorskie badania dotyczące procesów zachodzących w mózgu podczas czytania. Z kolei Jakuba Zakrzewskiego z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ oraz Dominique'a Delande'a z Narodowego Centrum Badań Naukowych nagrodzono za osiągnięcia dotyczące fizyki układów kwantowo-mechanicznych.
więcej o Badacze z UJ laureatami 1. Polsko-Francuskiej Nagrody Naukowej
osiągnięcie mobilna

Wybitnie uzdolnieni naukowcy z UJ ze stypendiami ministra nauki

15.11.2019
23 wybitnych młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym 7 doktorantów, otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. To największa liczba laureatów spośród wszystkich uczelni. Każdy z nich będzie otrzymywał grant w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
więcej o Wybitnie uzdolnieni naukowcy z UJ ze stypendiami ministra nauki

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj