Prawie 10 mln zł od FNP na przełomowe prace zespołów badawczych

Prawie 10 mln zł od FNP na przełomowe prace zespołów badawczych

22.12.2017
Odkrycie i optymalizacja małocząsteczkowych inhibitorów przeciwko immunoreceptorom programowanej śmierci komórki, opracowanie nowej metody diagnostycznej umożliwiającej określenie stopnia złośliwości w różnych rodzajach nowotworów oraz zrozumienie zaawansowanego systemu obrony roślin opartego na użyciu ostrego oleju musztardowego - to projekty, nad jakimi pracować będą zdobywcy grantów z UJ w programie Team FNP.
więcej o Prawie 10 mln zł od FNP na przełomowe prace zespołów badawczych

22.12.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało o rozstrzygnięciu konkursu w ramach modułu "Uniwersalia 2.1" Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Zgłoszonych zostało zostało 76 wniosków. Finansowanie na łączną kwotę ponad 2,25 mln zł pozyskało 26 najlepszych projektów. Środki przeznaczone zostaną na tłumaczenie dzieł polskiej humanistyki.
więcej o Trzy projekty z UJ zdobyły finansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki
Stypendia resortu nauki dla kilkunastu młodych naukowców UJ

Stypendia resortu nauki dla kilkunastu młodych naukowców UJ

12.12.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę ustanowionych w 2017 roku stypendiów dla wybitnych młodych naukowców. W gronie 209 badaczy, prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej, jest 17 osób z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureaci będą otrzymywali ponad 5 tys. zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
więcej o Stypendia resortu nauki dla kilkunastu młodych naukowców UJ
Grant na międzynarodowe badania filozofii w Polsce Jagiellonów

Grant na międzynarodowe badania filozofii w Polsce Jagiellonów

06.12.2017
Dr hab. Steffen Huber z Wydziału z Wydziału Filozoficznego UJ uzyskał najwyższe finansowanie w konkursie "Epoka jagiellońska i jej dziedzictwo w I Rzeczypospolitej do 1795 roku" w ramach modułu "Fundamenty" Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. W realizację projektu "Polonica philosophica orientalia. Filozofia w Rzeczypospolitej XVI-XVIII w. i historiografia filozofii w Polsce, Litwie. Białorusi i Ukrainie" zaangażowani będą badacze z kilku krajów.
więcej o Grant na międzynarodowe badania filozofii w Polsce Jagiellonów
Liderzy z UJ: dr Marcin Magierowski i dr Katarzyna Maria Marzec

Liderzy z UJ: dr Marcin Magierowski i dr Katarzyna Maria Marzec

06.12.2017
5 grudnia br. w poznaliśmy laureatów 8. edycji programu LIDER realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 35 młodych naukowców z całej Polski otrzyma łącznie prawie 40 mln zł na realizację własnych prac badawczych. Wśród wyróżnionych projektów są dwa z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Liderzy z UJ: dr Marcin Magierowski i dr Katarzyna Maria Marzec