Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

02.11.2017
W październiku Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 1. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe, służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, przyznano kilkunastu pracownikom naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
Jak żyć bardziej energooszczędnie w mieście? Studenci z UJ znają odpowiedź
osiągnięcia

Jak żyć bardziej energooszczędnie w mieście? Studenci z UJ znają odpowiedź

31.10.2017
Zwiększenie świadomości społecznej i zaangażowanie mieszkańców miasta w działania w zakresie zmian klimatu i zachęcenie do rozwiązań ograniczających emisję gazów cieplarnianych - z takimi zagadnieniami musieli zmierzyć się uczestnicy drugiej edycji Climathonu, który odbył się 27 października w Krakowie.
więcej o Jak żyć bardziej energooszczędnie w mieście? Studenci z UJ znają odpowiedź
Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

31.10.2017
Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki oraz Michał Zieliński, studenci kierunku Informatyka Analityczna na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Opiekunami naukowymi grupy byli prof. Paweł Idziak, mgr Grzegorz Guśpiel i Krzysztof Maziarz.
więcej o Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym
Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal

Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal

23.10.2017
Anna Konturek-Cieśla otrzymała stypendium L’Oréal-UNESCO dla kobiet w nauce. Studentkę biotechnologii molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ) uhonorowano za badania nad zrozumieniem mechanizmów odpowiedzialnych za utrzymanie stabilności genetycznej zarówno w prawidłowych komórkach hematopoetycznych, jak i w czasie rozwoju ostrych białaczek szpikowych (AML) u dzieci.
więcej o Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal
Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+

Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+

17.10.2017
Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową 1000 jednostek naukowych działających w 8 obszarach. 16 wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków uzyskało najwyższe kategorie A+ i A. To pierwsza taka kompleksowa ocena od 2013 roku.
więcej o Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+