Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

06.10.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Niemiecka Wspólnota Badawcza (Deutsche Forschungsgemeinschaft; DFG) ogłosiły wyniki konkursu Beethoven. W 2. edycji wpłynęło 155 wniosków o finansowanie projektów badawczych realizowanych wspólnie przez polsko-niemieckie zespoły naukowców. Z tej puli panele ekspertów wyłoniły 38 najlepszych projektów. W dwóch z nich będą uczestniczyć badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ oraz dr Anna Czarna.
więcej o Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze
Znamy nazwiska następnych laureatów konkursu Miniatura 1

Znamy nazwiska następnych laureatów konkursu Miniatura 1

06.10.2017
We wrześniu Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało kolejne listy rankingowe konkursu Miniatura 1 . Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami jego systemu grantowego. Dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, przyznano 9 pracownikom naukowym z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Znamy nazwiska następnych laureatów konkursu Miniatura 1

29.09.2017
Wyjazdy będą możliwe dzięki zorganizowanemu po raz piąty przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego programowi Mobilność Plus, którego wyniki właśnie zostały ogłoszone. Celem programu jest umożliwienie młodym naukowcom, w tym uczestnikom studiów doktoranckich, udziału w badaniach naukowych prowadzonych w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych pod opieką wybitnych naukowców o międzynarodowym autorytecie w danej dziedzinie nauki.
więcej o Dziesięcioro naukowców z UJ wyjedzie na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych
Srebrne Dyplomy dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica

19.09.2017
Kolejne prestiżowe nagrody dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica. Podczas odbywających się w dniach 12-17 września 2017 w Lloret de Mar i Barcelonie VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego "Cançó Mediterrània" oraz Międzynarodowego Konkursu Chóralnego im. Pau Casalsa chórzyści z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza zdobyli Srebrne Dyplomy w dwóch kategoriach: muzyka sakralna i muzyka pop.
więcej o Srebrne Dyplomy dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica
Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”
osiągnięcie

Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”

14.09.2017
Dwa uniwersyteckie projekty: „BioGeoStaże: Wysokiej jakości staże zawodowe dla studentek i studentów kierunków biologicznych i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego” i „Praxis II. Program staży dla studentów Wydziału Historycznego” zostały docenione przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nagrodzone projekty pozwolą zrealizować staże dla studentów UJ, które ułatwią im rozpoczęcie aktywności zawodowej.
więcej o Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”