Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego

Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego

12.05.2017
Maria Jarosz, studentka III roku sinologii w Instytucie Orientalistyki została tegoroczną laureatką prestiżowej Yanching Academy w Pekinie.
więcej o Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego
Młodzi naukowcy z UJ laureatami stypendiów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Młodzi naukowcy z UJ laureatami stypendiów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

11.05.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 25 przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Roczne stypendia w wysokości 28 tys. zł otrzyma w tym roku 100 młodych badaczy. Wśród nich znalazło się 14 osób z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ laureatami stypendiów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Uniwersytet Jagielloński nadal jedyną polską uczelnią w rankingu Reutersa

Uniwersytet Jagielloński nadal jedyną polską uczelnią w rankingu Reutersa

08.05.2017
Uniwersytet Jagielloński awansował w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2017 i pozostaje jedyną uczelnią z Polski oraz z Europy Środkowo-Wschodniej, która została zaliczona do tego prestiżowego grona. Listę 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych, na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2010-2015, po raz drugi opracowała agencja Thomson Reuters.
więcej o Uniwersytet Jagielloński nadal jedyną polską uczelnią w rankingu Reutersa
Sukces Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Sukces Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.04.2017
Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica pod dyrekcją Janusza Wierzgacza zdobył Złoty Dyplom podczas Festiwalu Chórów Studenckich "Vivat Academia”, który odbył się 22 kwietnia na Politechnice Warszawskiej.
więcej o Sukces Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego
Szpital Uniwersytecki doceniony za zarządzanie w ochronie zdrowia

Szpital Uniwersytecki doceniony za zarządzanie w ochronie zdrowia

10.04.2017
Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU), została laureatką konkursu "Lider Ochrony Zdrowia". Nagrodę Srebrnego Lidera, za "wprowadzenie innowacyjnego w skali kraju systemu zarządzania szpitale", odebrała podczas gali w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
więcej o Szpital Uniwersytecki doceniony za zarządzanie w ochronie zdrowia