Student UJ CM podwójnie nagrodzony w konkursie INTERSTUDENT

27.02.2017
27 lutego 2017 w Sukiennicach odbyła się gala 8. edycji konkursu INTERSTUDENT dla najlepszych zagranicznych studentów kształcących się na polskich uczelniach. Po raz 3. zwycięzcę w kategorii Najpopularniejszy Student Zagraniczny wskazała także publiczność w drodze głosowania. Wyróżnienie to, jak również nagrodę w kategorii studia magisterskie, otrzymał Omar Al-Obaidi, student kierunku lekarsko-dentystycznego w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM.
więcej o Student UJ CM podwójnie nagrodzony w konkursie INTERSTUDENT
FNP sfinansuje innowacyjne badania w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ

24.02.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła drugi konkurs w programie Homing skierowanego do osób z zagranicy, które chcą realizować w Polsce projekt naukowy. Jego laureatką została dr Ting-Yu Lin. Badaczka z Tajwanu zdecydowała się na prowadzenie badań w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ). Na ten cel otrzymała niemal 800 tys. złotych.
więcej o FNP sfinansuje innowacyjne badania w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ
Granty na przeprowadzenie niekonwencjonalnych zajęć dla młodzieży

Granty na przeprowadzenie niekonwencjonalnych zajęć dla młodzieży

14.02.2017
2 projekty z Uniwersytetu Jagiellońskiego dostały dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w ramach konkursu "Ścieżki Kopernika 2.0" PO Wiedza Edukacja Rozwój. Za stworzenie i przeprowadzenie niekonwencjonalnych modułów zajęć, które mają rozbudzić w młodzieży ciekawość odpowiedzialne będą dr Kinga Gajda i dr Łucja Piekarska-Duraj z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (WSMiP UJ).
więcej o Granty na przeprowadzenie niekonwencjonalnych zajęć dla młodzieży
Miliony na zespoły badawcze, współpracę międzynarodową i pionierskie badania

Miliony na zespoły badawcze, współpracę międzynarodową i pionierskie badania

31.01.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło we wtorek wyniki konkursów Maestro 8, Harmonia 8 i Sonata Bis 6, w których realizowane będą szeroko zakrojone badania, które wymagają współpracy większego grona uczonych. Na liście laureatów znalazło się 23 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają łącznie ponad 35 mln zł na prowadzenie badań podstawowych.
więcej o Miliony na zespoły badawcze, współpracę międzynarodową i pionierskie badania
Naukowcy z UJ zdobyli granty na polsko-francuskie badania

Naukowcy z UJ zdobyli granty na polsko-francuskie badania

27.01.2017
Dwa projekty zgłoszone przez badaczy z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM oraz Wydziału Matematyki i Informatyki UJ zostaną zrealizowane w ramach polsko-francuskiego konkursu Polonium 2017/2018, którego koordynatorem w naszym kraju jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a po stronie francuskiej resorty spraw zagranicznych oraz szkolnictwa wyższego i badań. W programie nagrodzono 21 projektów.
więcej o Naukowcy z UJ zdobyli granty na polsko-francuskie badania