Szpital Uniwersytecki pionierem w dziedzinie ginekologii onkologicznej

Szpital Uniwersytecki pionierem w dziedzinie ginekologii onkologicznej

17.01.2017
Klinika i Katedra Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego uzyskała prestiżową akredytację Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO). Na jej mocy staje się Europejskim Ośrodkiem Szkoleniowym w dziedzinie ginekologii onkologicznej. Jest jednocześnie pierwszą placówką w Polsce, która może się szczycić tym tytułem.
więcej o Szpital Uniwersytecki pionierem w dziedzinie ginekologii onkologicznej
FNP dofinansuje innowacyjne badania na Wydziale FAIS

FNP dofinansuje innowacyjne badania na Wydziale FAIS

28.12.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki drugiego konkursu w programie Team, który oferuje granty na przełomowe w skali międzynarodowej badania realizowane przez wybitnych uczonych w zespołach badawczych. W gronie laureatów znalazł się dr Grzegorz Zuzel z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, który na realizację swojego projektu otrzymał ponad 3,2 mln złotych. W badania zaangażowani będą również naukowcy z Belgii i Hiszpanii.
więcej o FNP dofinansuje innowacyjne badania na Wydziale FAIS
Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki

Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki

13.12.2016
111 studentów i 18 doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe na rok akademicki 2016/2017. Jak poinformował w komunikacie resort nauki, stypendium wynosi 15 tys. zł w przypadku studentów oraz 25 tys. zł w przypadku doktorantów. Wypłaci je jednorazowo uczelnia.
więcej o Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki
Badaczka z UJ CM laureatką konkursu Tango 2

Badaczka z UJ CM laureatką konkursu Tango 2

12.12.2016
Projekt "Innowacyjny test diagnostyczny do wykrywania zakażeń Streptococcus agalactiae i nosicielstwa wśród ciężarnych", którego kierownikiem jest dr hab. n. med. Monika Brzychczy-Włoch z Wydziału Lekarskiego UJ CM, otrzymał 1,1 mln złotych dofinansowania w 2. edycji programu Tango. Konkurs jest wspólną inicjatywą Narodowego Centrum Nauki (NCN) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).
więcej o Badaczka z UJ CM laureatką konkursu Tango 2
Profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek laureatami Nagród FNP

Profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek laureatami Nagród FNP

12.12.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 25. przyznała Nagrody FNP, które cieszą się opinią najważniejszego wyróżnienia naukowego w Polsce. Laureatami zostało 4 wybitnych polskich uczonych - profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Marek Samoć z Politechniki Wrocławskiej i prof. Bogdan Wojciszke z Uniwersytetu SWPS. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 8 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie.
więcej o Profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek laureatami Nagród FNP