Diamentowe Granty dla młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Diamentowe Granty dla młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego

27.10.2016
Resort nauki przyznał blisko 16 milionów zł na finansowanie 83 projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. W gronie laureatów V edycji konkursu w ramach programu "Diamentowy Grant" znalazło się 23 młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają na badania prawie 4,1 mln zł.
więcej o Diamentowe Granty dla młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Profesor Jacek Purchla przewodniczącym Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Profesor Jacek Purchla przewodniczącym Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

27.10.2016
Prof. Jacek Purchla z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego objął stanowisko przewodniczącego Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Funkcję tę będzie pełnił do zakończenia następnej sesji komitetu, która odbędzie się w lipcu przyszłego roku w Krakowie.
więcej o Profesor Jacek Purchla przewodniczącym Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

19.10.2016
Nagroda została przyznana w kategorii firma, organizacja i pracodawca za książkę "Wybrane zagadnienia diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży w kontekście wielokulturowości oraz wielojęzyczności".
więcej o European Roma Spirit Award dla pracowników i doktorantów Instytutu Psychologii UJ
Milion złotych na badania nad XX-wiecznymi totalitaryzmami

Milion złotych na badania nad XX-wiecznymi totalitaryzmami

19.10.2016
Profesor Bogdan Szlachta został laureatem konkursu „Pomniki polskiej myśli filozoficznej, teologicznej i społecznej XX i XXI wieku” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zgłoszony przez niego projekt jest jednym z pięciu, który znalazł się liście zakwalifikowanych do finansowania. Na badania nad teoretycznymi założeniami i praktycznymi przejawami XX-wiecznych totalitaryzmów resort nauki przekaże milion złotych.
więcej o Milion złotych na badania nad XX-wiecznymi totalitaryzmami
Nagroda Narodowego Centrum Nauki za badania nad ludzkim mózgiem

Nagroda Narodowego Centrum Nauki za badania nad ludzkim mózgiem

12.10.2016
Dr hab. Marcin Szwed z Wydziału Filozoficznego UJ to jeden z trojga tegorocznych laureatów Nagrody Narodowego Centrum Nauki. Kapituła konkursowa nagrodziła go za prowadzone na dużą skalę badania nad plastycznością mózgu u osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się 12 października w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach. Każdy z zwycięzców otrzyma 50 tysięcy złotych.
więcej o Nagroda Narodowego Centrum Nauki za badania nad ludzkim mózgiem