Granty dla młodych badaczek rozpoczynających karierę naukową

Granty dla młodych badaczek rozpoczynających karierę naukową

03.08.2023
Dr Maria Matuszkiewicz z Wydziału Filozoficznego oraz dr inż. Karolina Kosowska z Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS zostały laureatkami konkursu SONATINA 7, którego celem jest wsparcie młodych badaczy. Prowadzone przez nie badania mają rzucić nowe światło na sposób, w jaki oddzielamy semantykę od pragmatyki, a także zrozumieć wpływ modyfikatorów na proces krystalizacji termoplastycznych polimerów.
więcej o Granty dla młodych badaczek rozpoczynających karierę naukową
Trzy projekty z UJ z finansowaniem w konkursie OPUS 24+LAP/Weave

Trzy projekty z UJ z finansowaniem w konkursie OPUS 24+LAP/Weave

01.08.2023
Zespoły badawcze z Wydziału Chemii UJ, Wydziału Geografii i Geologii UJ oraz Wydziału Filozoficznego UJ zrealizują dwustronne projekty we współpracy z naukowcami z Czech w ramach konkursu OPUS 24+LAP/Weave. Na ich sfinansowanie Narodowe Centrum Nauki przeznaczy prawie 3,2 miliona złotych.
więcej o Trzy projekty z UJ z finansowaniem w konkursie OPUS 24+LAP/Weave
Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie

Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie

24.07.2023
Projekt "Braining", którego autorkami są dr hab. Karolina Pytka, prof. UJ oraz dr Klaudia Lustyk z Katedry Farmakodynamiki Wydziału Farmaceutycznego UJ CM otrzyma 250 tys. euro wsparcia finansowego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Cooperation Partnership.
więcej o Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie
Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura

Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura

24.07.2023
Na opublikowanej przez Narodowe Centrum Nauki trzeciej liście zwycięzców 7. edycji konkursu Miniatura znalazło się pięcioro naukowców z UJ. Laureatom konkursu oferowane jest finansowanie w wysokości od 5 do 50 tys. zł, które przeznaczone jest na realizację pojedynczych działań naukowych, takich jak badania wstępne, pilotażowe, staże naukowe oraz wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
więcej o Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura
Prof. Adam Kanigowski współautorem artykułu w "<span lang="en">Annals of Mathematics</span>"
osiągnięcie

Prof. Adam Kanigowski współautorem artykułu w "Annals of Mathematics"

07.07.2023
Pracę pt. "Prime number theorem for analytic skew products" przejęło do publikacji wydawane przez Uniwersytet Princeton i Institute for Advanced Study czasopismo "Annals of Mathematics", które uważane jest za jedno z najbardziej prestiżowych czasopism matematycznych na świecie. Autorami pracy są trzej naukowcy: prof. Adam Kanigowski (Wydział Matematyki i Informatyki UJ oraz University of Maryland), prof. Mariusz Lemańczyk (UMK w Toruniu) i prof. Maksym Radziwiłł (Caltech).
więcej o Prof. Adam Kanigowski współautorem artykułu w "Annals of Mathematics"