uj-popular-articles uj-popular-articles

Popularne wiadomości

Znamy pierwsze wyniki rekrutacji w Uniwersytecie Jagiellońskim

Uniwersytet Jagielloński zakończył nabór zgłoszeń w podstawowej turze rekrutacji na jednolite studia magisterskie oraz pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim dla polskich obywateli. Z przedstawionych przez Dział Rekrutacji na Studia UJ statystyk wynika, że w tym roku chętnych do studiowania na najstarszej polskiej uczelni było blisko 400 osób więcej niż w roku poprzednim.
Liczba wyświetleń : 6046
Katarzyna Jedlińska przewodniczącą Samorządu Studentów UJ

Katarzyna Jedlińska, studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ), została nową przewodniczącą Samorządu Studentów UJ na kadencję 2021-2023. Pełnienie obowiązków rozpocznie 1 września br. Zastąpi na tym stanowisku Marcelinę Kościołek.
Liczba wyświetleń : 4911
Wyłoniono laureatów Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego

Już po raz 3. odbył się konkurs o przyznanie Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego celem jest poszukiwanie najzdolniejszych przedstawicieli młodego pokolenia, stawiających pierwsze kroki w prowadzeniu badań, wyróżniających się osiągnięciami naukowymi, różnorodnymi talentami i zainteresowaniami. W każdej edycji stypendium przyznawane jest nie więcej niż 7 osobom.
Liczba wyświetleń : 4362
Studenci ISAD UJ autorami artykułu w „European Cybersecurity Journal”

Artykuł Esther Staes i Christophera Wijono – studentów anglojęzycznego kierunku International Security and Development Studies na Wydziale Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ – ukazał się w najnowszym numerze międzynarodowego czasopisma „European Cybersecurity Journal”, poświęconego tematyce cyberbezpieczeństwa.
Liczba wyświetleń : 4108
Sukces międzynarodowej inicjatywy Una.Futura

9 lipca zakończył się koordynowany przez Uniwersytet Jagielloński międzynarodowy projekt Una.Futura zorganizowany we współpracy z partnerami Una Europa. W tym innowacyjnym procesie, który miał na celu opracowanie rozwiązań dotyczących rzeczywistych wyzwań w środowisku społeczno-gospodarczym, związanych z rewolucją cyfrową, wzięło udział ponad 100 studentów, doktorantów, facylitatorów i ekspertów z partnerskich uniwersytetów Una Europa.
Liczba wyświetleń : 2556
Uchwała Senatu UJ ws. wystąpienia małopolskiej kurator oświaty

Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego podjął 30 czerwca uchwałę w sprawie poparcia dla działań rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr. hab. Jacka Popiela w związku z wypowiedzią małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak.
Liczba wyświetleń : 2028
UJ laureatem <lang="en">ELSEVIER Research Impact Leaders Award 2020</lang>

UJ laureatem ELSEVIER Research Impact Leaders Award 2020

Uniwersytet Jagielloński został nagrodzony w konkursie Elsevier Research Impact Leaders Awards 2020. Statuetki wręczono podczas gali towarzyszącej konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", organizowanej wspólnie przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" przy współudziale Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Liczba wyświetleń : 1270
Wręczono Nagrody im. prof. Marka Sycha

30 czerwca w siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród im. prof. Marka Sycha. Do grona laureatów dołączyli: Joanna Kosałka-Węgiel - nagrodzona za pracę doktorską oraz Mateusz Hołda - uhonorowany za pracę habilitacyjną.
Liczba wyświetleń : 1165
Promocje habilitacyjne Wydziału Prawa i Administracji UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Prawa i Administracji UJ, które odbyły się 5 lipca w auli Collegium Maius UJ. Dwanaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
Liczba wyświetleń : 1118
Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego UJ CM

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum, które odbyły się 2 lipca w auli Collegium Maius UJ. Dwadzieścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
Liczba wyświetleń : 1093