Otwarcie międzynarodowej konferencji „Modelowanie Cybernetyczne Systemów Biologicznych"

14 maja w auli Akademii Górniczo-Hutniczej odbyło się uroczyste otwarcie międzynarodowej konferencji „Modelowanie Cybernetyczne Systemów Biologicznych", której organizatorem jest AGH i UJ Collegium Medicum.

Oficjalnie otworzyli je ze strony AGH: prorektor AGH ds. współpracy prof. Tomasz Szmuc oraz prof. Ryszard Tadeusiewicz, a ze strony UJ: prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Piotr Laidler oraz prof. Irena Roterman-Konieczna.

Konferencje „Modelowanie Cybernetyczne Systemów Biologicznych" odbywają się w cyklu 5-letnim w Krakowie już od roku 1980. Tematyka tegorocznej konferencji dotyczy zagadnień związanych z symulacjami procesów biologicznych od poziomu molekularnego poprzez symulacje na poziomie organów i tkanek skończywszy na medycynie praktycznej i telemedycynie. Wystąpienia dotyczą również rozwijających się technik e-learningowych w medycynie.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie www.mcsb.cm-uj.krakow.pl.

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau