Relacje z wykładów i konferencji

Fenomen papieża Franciszka

Fenomen papieża Franciszka

26.10.2017
Organizacja międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej fenomenowi papieża Franciszka „Media-Kultura-Komunikacja", połączyła różnych ludzi, różne instytucje i różne spojrzenia na rzeczywistość. Przygotowały ją wspólnie Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Naczelna Rada Adwokacka. Spotkanie, które odbyło się 26 października br. w auli Collegium Novum UJ, było próbą refleksji naukowej nad fenomenem Jorge Mario Bergoglio, człowieka, który swoim sposobem bycia ujął miliony wierzących i niewierzących na całym świecie.
więcej o Fenomen papieża Franciszka

17.10.2017
17 października 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się trzecia edycja konferencji "Opieka paliatywna i hospicyjna. medycyna, humanizm, wolontariat." Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było "Komunikowanie się u kresu życia".
więcej o Jak rozmawiać z nieuleczalnie chorymi i ich bliskimi? III konferencja o opiece paliatywnej
Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"
relacja

Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"

24.09.2017
Od 22 do 23 września w Auditorium Maximum UJ odbyła się konferencja naukowa "PTM: wczoraj - dziś - jutro", której organizatorem było Polskie Towarzystwo Mikrobiologów oraz Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz Katedra Mikrobiologii Wydziału Lekarskiego UJ CM.
więcej o Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"
Ruszyła 48. Szkoła Letnia Języka i Kultury Polskiej

Ruszyła 48. Szkoła Letnia Języka i Kultury Polskiej

03.07.2017
3 lipca 2017 r. w auli Collegium Novum UJ odbyła się inauguracja 48. Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ceremonii uczestniczyło ok. 200 studentów z 25 krajów świata.
więcej o Ruszyła 48. Szkoła Letnia Języka i Kultury Polskiej
Ul w UJ. Otwarcie Pasieki Uniwersyteckiej

Ul w UJ. Otwarcie Pasieki Uniwersyteckiej

01.07.2017
W Ogrodzie Botanicznym UJ rozbzyczało się na dobre. W sobotę, 1 lipca br. zainaugurowano działalność Pasieki Uniwersyteckiej. Wśród gości obecni byli: rektor UJ prof. Wojciech Nowak, kierownik Ogrodu Botanicznego dr hab. Józef Mitka, prof. UJ, prodziekan Wydziału Historycznego prof. Stanisław Sroka, kanclerz UJ Ewa Pędracka-Kwaskowska oraz Przemysław Szeliga i Monika Leleń z Gospodarstwa Pasiecznego „Pasieka Szeligów”, które będzie współpracowało z UJ przy prowadzeniu uli.
więcej o Ul w UJ. Otwarcie Pasieki Uniwersyteckiej