Relacje z wykładów i konferencji

W Krakowie o cywilizacji Majów

W Krakowie o cywilizacji Majów

03.03.2016
W dniach 25-28 lutego 2016 roku w krakowskiej siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) przy ulicy Sławkowskiej 17 oraz w budynku Instytutu Archeologii UJ przy ul. Gołębiej 11 odbyła się międzynarodowa konferencja Weaving Histories: Women in Mesoamerican Culture, Society and Politics.
więcej o W Krakowie o cywilizacji Majów
5 lat badań archeologicznych w Nea Pafos

5 lat badań archeologicznych w Nea Pafos

05.02.2016
W dniach 21-22 stycznia 2016 w siedzibie Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) odbyło się międzynarodowe sympozjum podsumowujące pięć lat badań krakowskich archeologów na agorze w Nea Pafos na Cyprze.
więcej o 5 lat badań archeologicznych w Nea Pafos
Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim

Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim

18.01.2016
15 stycznia 2016 r. na Wydziale Biologii i Nauk i Ziemi (BiNoZ) Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się kolejna Noc Biologów. W ramach piątej edycji tego festiwalu, jednostki Wydziału przygotowały blisko dziewięćdziesiąt różnych warsztatów, wykładów i pokazów. Szczególną formę miały zajęcia terenowe, których uczestnicy mogli wraz z naukowcami obserwować zwierzęta i rośliny w ich naturalnym środowisku.
więcej o Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim
Czy istnieją czarne dziury?
relacja

Czy istnieją czarne dziury?

13.01.2016
Na takie pytanie starał się odpowiedzieć dr Patryk Mach z Zakładu Teorii Względności i Astrofizyki UJ podczas wykładu, który odbył się 12 stycznia w ramach cyklu popularyzatorskiego „Bliżej Nauki" organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
więcej o Czy istnieją czarne dziury?
Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"
relacja

Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"

13.01.2016
12 stycznia 2016 r. przebywający z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim ambasador Irlandii w Polsce dr Gerard Keown wygłosił w Collegium Novum wykład zatytułowany The Global Island – Ireland's Place in a Changing World. Spotkanie było częścią organizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Cyklu „Jagiellońskie Spotkania Dyplomatyczne".
więcej o Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"