Relacje z wykładów i konferencji

Maturzyści poszukują najlepszej ścieżki dalszego kształcenia

Maturzyści poszukują najlepszej ścieżki dalszego kształcenia

19.09.2023
W Auditorium Maximum UJ po raz siedemnasty rozpoczął się organizowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" Krakowski Salon Maturzystów, czyli wydarzenie, podczas którego przygotowująca się do egzaminu dojrzałości i rekrutacji na studia młodzież ze szkół średnich ma szansę zapoznać się z ofertą edukacyjną krakowskich uczelni.
więcej o Maturzyści poszukują najlepszej ścieżki dalszego kształcenia
Światowy Kongres Kopernikański przynosi dalsze owoce naukowe

Światowy Kongres Kopernikański przynosi dalsze owoce naukowe

13.09.2023
12 września na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczęła się ostatnia część Światowego Kongresu Kopernikańskiego, który odbywa się w 550. rocznicę urodzin światowej sławy astronoma. Jednym z jego współorganizatorów jest Uniwersytet Jagielloński. Podczas inauguracji kolejnej toruńskiej części wydarzenia podpisany został list intencyjny w sprawie utworzenia Międzynarodowego Centrum Badań Kopernikańskich.
więcej o Światowy Kongres Kopernikański przynosi dalsze owoce naukowe
Poloniści z całego świata spotykają się na Uniwersytecie Jagiellońskim

Poloniści z całego świata spotykają się na Uniwersytecie Jagiellońskim

12.07.2023
W Collegium Novum UJ rozpoczął się VIII Światowy Kongres Polonistów, podczas którego niemal 200 uczestniczek i uczestników z 5 kontynentów będzie prowadzić obrady pod hasłem "Filologia – od/nowa". W spotkaniu biorą udział zarówno teoretycy, jak i praktycy, w tym również znakomici tłumacze i dydaktycy, dzięki którym wiedza o Polsce i jej dziedzictwie dociera do odległych zakątków świata.
więcej o Poloniści z całego świata spotykają się na Uniwersytecie Jagiellońskim
Mała rybka, duże pole do badań naukowych

Mała rybka, duże pole do badań naukowych

11.07.2023
W Krakowie obraduje prawie pół tysiąca naukowców z całego świata, którzy uczestniczą w Auditorium Maximum UJ w konferencji "12th European Zebrafish Meeting". To już 12. edycja tego wydarzenia, jednak w Polsce gości po raz pierwszy. Tematem dyskusji jest ryba danio pręgowany (Danio rerio), która jest organizmem modelowym w badaniach biomedycznych i przedklinicznych.
więcej o Mała rybka, duże pole do badań naukowych
Senatorowie UJ dyskutowali z przedstawicielami Rady Klimatycznej UJ

Senatorowie UJ dyskutowali z przedstawicielami Rady Klimatycznej UJ

30.06.2023
28 czerwca w auli Collegium Novum odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego i kolegium dziekańsko-rektorskiego przedstawili Radzie Klimatycznej UJ swoje uwagi dotyczące projektu "Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ do 2030 roku". Spotkanie prowadził prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Piotr Jedynak.
więcej o Senatorowie UJ dyskutowali z przedstawicielami Rady Klimatycznej UJ