Wiadomości sportowe

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

12.03.2024
Zakończyła się 22. edycja Akademickiego Pucharu Polski AZS Winter Cup. Końcówka cyklu była intensywna, ale jakże emocjonująca i udana dla reprezentantów UJ. Maja Chyla nie zawiodła i tradycyjnie już zdominowała rywalizację wśród kobiet, zgarniając dwie Kryształowe Kule. Dużą niespodziankę sprawił Stanisław Hejmo, który po zwycięstwie w finale zawodów na zakopiańskiej Harendzie, rzutem na taśmę zgarnął trofeum za slalom gigant. Drużynowo męski zespół UJ zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.
więcej o Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup
Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej

05.03.2024
Wielki sukces odniosły zawodniczki reprezentujące Uniwersytet Jagielloński podczas Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie, które rozegrane zostały w Białce Tatrzańskiej w dniach od 28 lutego do 2 marca - dwa srebrne medale zdobyła Olga Kaciczak, a kobieca drużyna UJ zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
więcej o Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej
Anna Zapała uznana ponownie za najlepszą piłkarkę Małopolski

13.02.2024
W poniedziałek 12 lutego w Pałacu Krzysztofory poznaliśmy rozstrzygnięcia XXIX Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2023. Anna Zapała, zawodniczka Jagiellonek, została okrzyknięta drugi raz z rzędu Piłkarką Roku, a Jacek Ćwik, który na co dzień prowadzi Akademię Młodych Jagiellonek w Tarnowie, otrzymał tytuł najlepszego Trenera Wychowawcy Młodzieży.
więcej o Anna Zapała uznana ponownie za najlepszą piłkarkę Małopolski
PZU sponsorem drużyn wyczynowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

01.02.2024
Zespoły wyczynowe Uniwersytetu Jagiellońskiego występujące w Orlen Ekstralidze Piłki Nożnej Kobiet i Ekstralidze Futsalu Kobiet mają nowego Sponsora Głównego. Został nim największy polski ubezpieczyciel - PZU. Pierwszy mecz, podczas którego logotyp Sponsora Głównego pojawi się na koszulkach meczowych zawodniczek Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się 3 lutego br. W ramach rozgrywek Ekstraligi Futsalu Kobiet zmierzą się one z drużyną aktualnego Mistrza Polski - Rekordem Bielsko-Biała.
więcej o PZU sponsorem drużyn wyczynowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

02.01.2024
Studentka z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego udowodniła, że w Europie wśród studentek nie ma sobie równych. Podczas rozegranych we włoskiej Val di Zoldo Akademickich Mistrzostw Europy w sportach zimowych zdobyła złoty medal w slalomie kobiet, a w slalomie gigancie zajęła drugie miejsce.
więcej o Maja Chyla na szczycie podium Akademickich Mistrzostw Europy w sportach zimowych