Wiadomości sportowe

Futsalistki z UJ zdobyły Puchar Polski

22.05.2019
19 maja w Szczecinie odbyły się rozgrywki finału Pucharu Polski kobiet w futsalu. Zawody zakończyły się zwycięstwem zawodniczek AZS UJ Kraków, które w meczu finałowym pokonały 3:2 zespół Wanda Słomniczanka Słomniki.
więcej o Futsalistki z UJ zdobyły Puchar Polski

Wioślarskie zmagania o Puchar Rektora UJ

11.05.2019
Już po raz 6. rozegrano regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora UJ. Tradycja, która narodziła się w 2014, od lat stanowi sportowy akcent obchodzonego 12 maja Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na starcie zawodów w Zakolu Wisły u podnóża Wawelu co roku stawiają się drużyny reprezentujące najwyższy poziom wioślarstwa w Polsce.
więcej o Wioślarskie zmagania o Puchar Rektora UJ

AMP: Wspinaczka sportowa. Studentki UJ najlepsze w Polsce

08.04.2019
Ogromnym sukcesem Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończyły się rozegrane w dniach od 4 do 7 kwietnia Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Reprezentacja kobieca wywalczyła tytuł najlepszej uczelni w Polsce. Jest to dla klubu największy sukces w tej dyscyplinie sportu. Szczególny wkład w sukces miała Ida Kupś, która została gwiazdą AMP zdobywając dodatkowo indywidualnie 4 złote i 2 srebrne medale.
więcej o AMP: Wspinaczka sportowa. Studentki UJ najlepsze w Polsce

Zawodniczki AZS UJ mistrzyniami Polski w futsalu

05.03.2019
Nasze futsalistki wygrały rozgrywany w Krakowie w dniach od 2 do 3 marca turniej Final Four o Mistrzostwo Polski Ekstraligi Futsalu. Zawodniczki z UJ sięgnęły po mistrzowski tytuł już po raz czwarty.
więcej o Zawodniczki AZS UJ mistrzyniami Polski w futsalu

Karolina Klabis najlepszą piłkarką Małopolski w 2018 r.

27.02.2019
Bramkarka AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego Karolina Klabis została laureatką XXIV Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2018 w kategorii piłkarka roku. Wręczenie nagród odbyło się 26 lutego podczas uroczystej gali w sali obrad Urzędu Miasta w Krakowie.
więcej o Karolina Klabis najlepszą piłkarką Małopolski w 2018 r.