Robot rehabilitacyjny dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

W sobotę 10 września pod hasłem „wyBIEGAM poMOC” na krakowskich Błoniach odbył się V Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom, w którym na linii mety stanęło około 3 tys. uczestników. Dzięki organizacji wydarzenia zebrano niebagatelną kwotę ponad 200 000 złotych na zakup innowacyjnego robota rehabilitacyjnego dla szpitala w Prokocimiu.

W drugą sobotę września na krakowskich Błoniach miała miejsce piąta edycja Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom. Impreza była nie lada wydarzeniem, zarówno dla profesjonalnych biegaczy, jak i ich towarzyszy oraz młodszych uczestników.  W biegu wzięło udział około 3 tys. uczestników, dzięki którym udało się zebrać ponad 200 000 złotych na zakup PRODROBOTA dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentowała prof. Beata Tobiasz-Adamczyk, Pełnomocnik Rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w Collegium Medicum oraz dr hab. Jaceck Sapa, prof. UJ, dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ

W trakcie wydarzenia można było wziąć udział w biegu na dystansie 3,5 i 10 km, w biegu na szpilkach oraz w dziecięcych zawodach biegowych. Dodatkowo, na krakowskich Błoniach odbyły się liczne warsztaty, konkursy i akcji promujące zdrowy styl życia. Młodsi uczestnicy mogli wziąć udział w grach i zabawach.

Uniwersytet Jagielloński również wziął udział w wydarzeniu: silna ekipa naszej uczelni dopingowała naszych licznych biegaczy oraz zawodników rozgrywek piłkarskich organizowanych podczas wydarzenia. Drużyna piłkarska Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobyła trzecie miejsce. Na stoisku UJ można było zbadać ciśnienie, porozmawiać o zdrowiu, a na najmłodszych czekały liczne atrakcje. Dziękujemy wszystkim Pracownikom uniwersytetu i ich Rodzinom za udział w wydarzeniu!

Od 2012 roku w biegach Fundacji Tesco Dzieciom wzięło udział około 6 000 uczestników, zaś dzięki czemu Fundacja przekazała już ponad 600 000 złotych na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Środki te zostały przeznaczone na remont i doposażenie w sprzęt medyczny kilku oddziałów szpitala.  Tegoroczny dar V Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom dla małych pacjentów jeszcze w tym roku zacznie służyć dzieciom – planowane przekazanie PRODROBOTA  odbędzie się w listopadzie.

Tekst:
Anna Nowak-Dorda, Dział Promocji i Informacji UJ
Joanna Śpiewla, Fundacja Tesco Dzieciom

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej