VIII Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

Rozegrane 13 stycznia na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim zainaugurowały sportowy rok 2018 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na starcie zawodów stanęło blisko 40 uczestników - studentów, doktorantów, pracowników uniwersytetu i ich dzieci. W programie mistrzostw znalazły się konkurencje narciarskie: slalom gigant i slalom.

Po pierwszym przejeździe pracowników uniwersytetu wśród kobiet prowadziła Maria Mituś Kenig (Wydział Lekarski), a w grupie mężczyzn Patryk Hartwich (Wydział Lekarski). Najlepszą studentką była Magdalena Wysoczyńska (Wydział Filozoficzny). Przed drugim przejazdem najciekawiej zapowiadała się rywalizacja studentów, gdzie Maciej Świerz (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej) o 0,29 sekundy wyprzedzał Alfreda Sosgórnika (Studiów Międzynarodowych i Politycznych). Ostatecznie po dwóch przejazdach lepszy okazał się ten drugi o zaledwie 0,08 sekundy!
Zwycięscy w konkurencji slalomu giganta (suma czasów dwóch najlepszych zjazdów):
  • Anna Rostworowska (dziewczynki)
  • Julian Bubak (chłopcy)
  • Maria Mituś Kenig (pracowniczki)
  • Patryk Hartwich (pracownicy)
  • Magdalena Wysoczyńska (studentki)
  • Alfred Sosgórnik (studenci)

Po południu rozegrano slalom. Ponownie najlepszą pracowniczką uniwersytetu była Maria Mituś Kenig. Również Patryk Hartwich nie pozwolił się nikomu wyprzedzić. Podobnie jak gigancie wśród studentek triumfowała Magdalena Wysoczyńska. Prawdziwą dominację wśród studentów potwierdził ponownie Alfred Sosgórnik, który był także bezkonkurencyjny w slalomie, pokonując drugiego Macieja Świerza łącznie w dwóch przejazdach o 2,89 sekundy.

Każdy, kto ukończył zawody narciarskie, po przekroczeniu linii mety otrzymywał z rąk kierownika Biura Sportu UJ Konrada Wełpy pamiątkowy medal mistrzostw.

Jak zwykle atrakcją dnia była rywalizacja dzieci w ramach "Pucharu Krasnala". Po niezwykle wyrównanych zjazdach i pasjonującej walce wśród dziewczynek najlepszą okazała się Anna Rostworowska, która wyprzedziła Julię Alexandrowicz, triumfatorkę slalomu. W kategorii chłopców w obu konkurencjach wygrał 9-letni Julian Bubak. Za plecami zwycięzcy znaleźli się 8-letni Miłosz Tusiński i 9-letni Jakub Suliński.

Podczas dekoracji zwycięzców prorektor ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki pogratulował zwycięzcom osiągniętych wyników, wszystkim zaś udziału i sportowej postawy.

Materiał Biura Sportu UJ

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup