Sportowe sukcesy reprezentów UJ

W miniony weekend 3-4 marca zawodnicy i zawodniczki reprezentujący Uniwersytet Jagielloński rywalizowali o mistrzostwo Polski w futsalu kobiet podczas turnieju Final Four Ekstraligi Fustalu Kobiet PZPN oraz akademickie mistrzostwo Polski w snowboardzie.

Snowboard

Reprezentacje snowboardowe (kobiet i mężczyzn) pod opieką trenera Maciej Lubasia wystartowały w Wiśle w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie. Reprezentacja kobiet wywalczyła brązowy medal w typie uniwersytety, zajmując 15. miejsce w klasyfikacji generalnej AMP (na 30 startujących uczelni). Największy udział w zdobyciu medalu miała Paulina Pawlikowska, która została Akademicką Mistrzynią Polski. Złoty medal w klasyfikacji generalnej dał również Paulinie złoto w klasyfikacji uniwersytetów.

Kadra Kobiet:

Bielska Izabela
Drozd Pamela
Pawlikowska Paulina
Bochenko Sylwia

Panowie zajęli 4. miejsce w typie uniwersytetów oraz 11. miejsce w klasyfikacji generalnej (startowały 32 uczelnie).

Kadra Mężczyzn:

Bańczyk Paweł
Białożyt Adam
Pokutycki Tomasz
Poterała Daniel
Traczyk Dominik
Wałaszewski Bruno

Futsal kobiet

Na rozgrywanym w Świeciu koło Grudziądza Turnieju Final Four Ekstraligi futsalu kobiet drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyła brązowy medal.

W półfinałowym meczu turnieju Jagiellonki uległy niepokonanej w sezonie zasadniczym drużynie TS ROW Rybnik 3:0. Mecz był bardzo emocjonujący, obfitował w liczne sytuacje bramkowe oraz walkę o każdy centymetr parkietu. Skuteczniejsze w tym starciu okazały się Rybniczanki, które tym samym awansowały do meczu finałowego.

AZS Uniwersytet Jagielloński w meczu o brązowy medal zmierzył się z inną małopolską drużyną - Wandą Słomniczanką. Choć spotkanie to zaczęło się dla Jagiellonek wręcz dramatycznie, bo od straty dwóch bramek, a dodatkowo drużyna musiała sobie radzić bez jednej z liderek - Justyny Maziarz, która musiała pauzować za czerwoną kartkę z meczu półfinałowego, to zawodniczki AZS-u potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie rozgromiły lokalnego rywala 8:4. Tym samym piąty sezon z rzędu AZS Uniwersytet Jagielloński zajął miejsce na podium ekstraligi futsalu kobiet. Mistrzem Polski zostały półfinałowe rywalki Krakowianek, czyli drużyna TS ROW Rybnik, która w meczu finałowym pokonała AZS UAM Poznań 3:0.

Mecze AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego:

AZS UJ Kraków - ROW Rybnik 0:3 (0:1) Bramki: 0:1 Sobkowicz 14, 0:2 Sobkowicz 31, 0:3 Szymanowska 37.

AZS UJ Kraków - Wanda Słomniczanka 8:4 (3:2) Bramki: 0:1 Basta 2, 0:2 Matyja 3, 1:2 Knysak 6, 2:2 Dul 11, 3:2 Sitarz 18, 4:2 Kubaszek 23, 5:2 Knysak 26, 6:2 Wójcik 27, 6:3 Matyja 30, 7:3 Knysak 33, 7:4 Bolko 38 samob., 8:4 Zapała 38.

Kadra drużyny na Final Four:

Karolina Klabis, Aleksandra Kalita - Magdalena Konopka, Magdalena Knysak, Kinga Wilk, Weronika Wójcik, Natalia Sitarz, Klaudia Kubaszek, Justyna Maziarz, Karolina Dul, Ewelina Bolko, Agnieszka Bryzek, Anna Zapała, Katarzyna Ładocha; trenerzy Krzysztof Swół i Krzysztof Mastalerz, fizjoterapeuta Krzysztof Habrat, kierownik drużyny Przemysław Mosiołek.

Relacja i komplet wyników: kobiecapilka.pl/news,14434.html.

Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Psychiatrzy kontra "reszta Krakowa”
Konrad Wełpa odznaczony za zasługi dla sportu
Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego