Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Sportowe sukcesy reprezentów UJ

W miniony weekend 3-4 marca zawodnicy i zawodniczki reprezentujący Uniwersytet Jagielloński rywalizowali o mistrzostwo Polski w futsalu kobiet podczas turnieju Final Four Ekstraligi Fustalu Kobiet PZPN oraz akademickie mistrzostwo Polski w snowboardzie.

Snowboard

Reprezentacje snowboardowe (kobiet i mężczyzn) pod opieką trenera Maciej Lubasia wystartowały w Wiśle w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie. Reprezentacja kobiet wywalczyła brązowy medal w typie uniwersytety, zajmując 15. miejsce w klasyfikacji generalnej AMP (na 30 startujących uczelni). Największy udział w zdobyciu medalu miała Paulina Pawlikowska, która została Akademicką Mistrzynią Polski. Złoty medal w klasyfikacji generalnej dał również Paulinie złoto w klasyfikacji uniwersytetów.

Kadra Kobiet:

Bielska Izabela
Drozd Pamela
Pawlikowska Paulina
Bochenko Sylwia

Panowie zajęli 4. miejsce w typie uniwersytetów oraz 11. miejsce w klasyfikacji generalnej (startowały 32 uczelnie).

Futsal kobiet

Na rozgrywanym w Świeciu koło Grudziądza Turnieju Final Four Ekstraligi futsalu kobiet drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyła brązowy medal.

W półfinałowym meczu turnieju Jagiellonki uległy niepokonanej w sezonie zasadniczym drużynie TS ROW Rybnik 3:0. Mecz był bardzo emocjonujący, obfitował w liczne sytuacje bramkowe oraz walkę o każdy centymetr parkietu. Skuteczniejsze w tym starciu okazały się Rybniczanki, które tym samym awansowały do meczu finałowego.

AZS Uniwersytet Jagielloński w meczu o brązowy medal zmierzył się z inną małopolską drużyną - Wandą Słomniczanką. Choć spotkanie to zaczęło się dla Jagiellonek wręcz dramatycznie, bo od straty dwóch bramek, a dodatkowo drużyna musiała sobie radzić bez jednej z liderek - Justyny Maziarz, która musiała pauzować za czerwoną kartkę z meczu półfinałowego, to zawodniczki AZS-u potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie rozgromiły lokalnego rywala 8:4. Tym samym piąty sezon z rzędu AZS Uniwersytet Jagielloński zajął miejsce na podium ekstraligi futsalu kobiet. Mistrzem Polski zostały półfinałowe rywalki Krakowianek, czyli drużyna TS ROW Rybnik, która w meczu finałowym pokonała AZS UAM Poznań 3:0.

Mecze AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego:

AZS UJ Kraków - ROW Rybnik 0:3 (0:1) Bramki: 0:1 Sobkowicz 14, 0:2 Sobkowicz 31, 0:3 Szymanowska 37.

AZS UJ Kraków - Wanda Słomniczanka 8:4 (3:2) Bramki: 0:1 Basta 2, 0:2 Matyja 3, 1:2 Knysak 6, 2:2 Dul 11, 3:2 Sitarz 18, 4:2 Kubaszek 23, 5:2 Knysak 26, 6:2 Wójcik 27, 6:3 Matyja 30, 7:3 Knysak 33, 7:4 Bolko 38 samob., 8:4 Zapała 38.