Krzysztof Swół jednym z najlepszych trenerów Małopolski 2017 roku

22 lutego podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali obrad Urzędu Miasta w Krakowie rozstrzygnięty został XXIII Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2017.

Konkurs zorganizowany został przez Małopolski Związek Piłki Nożnej oraz "Gazetę Wyborczą". Głosami jej czytelników wybrana została dziesiątka najlepszych piłkarzy, piątka trenerów, piątka piłkarzy lig regionalnych, odkrycie roku i piłkarka roku.

Trzecie miejsce wśród najlepszych trenerów zdobył Krzysztof Swół (AZS UJ Kraków), który w sezonie 2016/17 poprowadził uniwersytecką drużynę do mistrzostwa Polski w futsalu kobiet.

W plebiscycie głosować można było w pięciu kategoriach. Nominacje otrzymało 32 piłkarzy, 8 trenerów, 5 zawodników młodego pokolenia, 6 piłkarek i 30 piłkarzy amatorów.

fot. Fernanda Olszewska

Futsalistki UJ triumfują w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trzeci raz z rzędu
Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Psychiatrzy kontra "reszta Krakowa”