Zawodniczki AZS UJ mistrzyniami AMP w futsalu. Futsaliści wywalczyli srebro

Uniwersytet Jagielloński zwyciężył w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet (AMP), które zakończyły się w niedzielę w Opolu. W decydującym o złotym medalu meczu broniące tytułu piłkarki AZS UJ po rzutach karnych (6:5) pokonały Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

5 zwycięstw i remis - to bilans występów futsalistek z Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas mistrzostw w Opolu. W fazie grupowej podopieczne Krzysztofa Swoła pokonały zespoły Politechniki Opolskiej (6:0), Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (6:0) i zremisowały 1:1 z PWSZ Tarnów. W kolejnej fazie turnieju nie dały szans reprezentantkom Akademii Górniczo-Hutniczej (2:1) oraz PWSZ Wałbrzych (1:0).

Finałowy mecz stał na bardzo wysokim poziomie. W obu zespołach grały zawodniczki znane z występów ligowych - Alicja Zając (UAM Poznań), zawodniczka ekstraligi i kapitan reprezentacji Polski kobiet w futsalu czy grające w brawach UJ Katarzyna Włodarczyk i Anna Zając, również reprezentantki Polski. W regulaminowym czasie gry padł remis. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne.

- Mecz był wyrównany, było naprawdę bardzo ciężko. Przyjechałyśmy tu w roli faworyta, a na 15 sekund przed końcem dogrywki przegrywałyśmy przecież w 1:2. Ale pokazałyśmy, że jesteśmy drużyną do samego końca. Nie poddałyśmy się i po długiej serii karnych cieszyliśmy się z obrony tytułu - mówi Kinga Wilk, kapitan drużyny z Krakowa.

W nagrodach indywidualnych Karolina Klabis z UJ została uznana najlepszą bramkarką turnieju, a Anna Zapała została wybrana do najlepszej "5" turnieju.

Warto dodać, że męska drużyna z UJ zajęła 6. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2. miejsce w typach uniwersytetów, zapewniając sobie wicemistrzostwo Polski. Jest to najlepszy wynik w historii naszej uczelni od 1997 roku, kiedy to w programie Akademickich Mistrzostw Polski znalazł się futsal mężczyzn. Nasi zawodnicy podchodzili do tego turnieju w roli czarnego konia, uczestnicząc w turnieju po ponad 10-letniej przerwie.

Szczegółowe relacje:

• rozgrywki futsalu kobiet: TUTAJ.
  • rozgrywki futsalu mężczyzn: TUTAJ.
Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Psychiatrzy kontra "reszta Krakowa”
Konrad Wełpa odznaczony za zasługi dla sportu
Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego