Gratulacje dla sportowców z UJ - medalistów Akademickich Mistrzostw Polski

- Znacie smak zwycięstwa, a dzięki Wam i Waszym Trenerom - my również go znamy - czytamy w liście gratulacyjnym rektora UJ skierowanym do uniwersyteckich sportowców. 10 czerwca w auli Collegium Maius władze uniwersytetu spotkały się z zawodniczkami i zawodnikami, którzy, reprezentując UJ, zdobyli medale podczas rozgrywanych w sezonie 2018/2019 Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczystość została zorganizowana przez Biuro Sportu UJ.

- Jak co roku na zakończenie rozgrywek spotykamy się, aby uhonorować ludzi, którzy z wielką pasją rozwijają działalność sportową oraz godnie reprezentują Uniwersytet Jagielloński na arenach sportowych. Dzięki Państwa wysiłkom kolejny sezon sportowy należy zaliczyć do bardzo udanych – mówił do zebranych rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Podkreślał także, że sport studencki jest bardzo ważnym aspektem działalności uczelni , a o sportowych sukcesach należy mówić jak najczęściej.

Wynik Uniwersytetu Jagiellońskiego w klasyfikacjach Akademickich Mistrzostw Polski został ponownie poprawiony – zajęliśmy 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w typie uniwersytety (w ubiegłym sezonie odpowiednio były to miejsca dziewiąte i trzecie). Rezultaty osiągane przez naszych studentów i studentki z roku na rok są poprawiane. Obecny wynik jest najlepszym w ponad 60-letniej historii startów.

Największymi osiągnięciami pochwalić się mogą futsalistki (w tym sezonie wygrały wszystkie futsalowe rozgrywki – zdobyły złoto w Akademickich Mistrzostwach Polski, wygrały futsalową Ekstraligę i wywalczyły Puchar Polski) oraz zawodniczki uprawiające wspinaczkę sportową (złoto wywalczone drużynowo w klasyfikacji generalnej i deszcz medali dla Idy Kupś). Medale wywalczyli także szachiści (brąz w klasyfikacji generalnej i złoto w typie uniwersytety), futsaliści (srebro), narciarki i narciarze alpejscy (srebro), wioślarze (srebro). Z brązowymi medalami w typie uniwersytety z zawodów powrócili zawodnicy walczący na ergometrach, zawodniczki trójboju siłowego, wspinacze, kolarze górscy i zawodniczki uprawiające jeździectwo. Łącznie medale zdobyło 126 zawodników i zawodniczek reprezentujących UJ i UJ Collegium Medicum.

Razem z rektorem medale i dyplomy sportowcom wręczali: prorektorzy - prof. Dorota Malec, prof. Armen Edigarian, prof. Jacek Popiel i prof. Stanisław Kistryn oraz kanclerz Monika Harpula i kwestor Teresa Kapcia.

Specjalne podziękowania odebrał Krzysztof Swół - trener, któremu nasze futsalistki zawdzięczają sukcesy sportowe. Z powodów osobistych jego praca z zawodniczkami dobiegła niestety końca.

W imieniu uhonorowanych zawodników i trenerów dziękował Dariusz Igielski z kierownictwa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ, który podkreślał, że  spotkania takie są bardzo potrzebne: - Przypominają nam bowiem wspaniałe chwile triumfu. Dzięki nim czujemy się potrzebni i docenieni. Mimo wysoko zawieszonej poprzeczki obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach, ale będziemy nadal kierować się maksymą – semper in altum, ciągle wzwyż! Podziękował on również za wsparcie i pomoc, które sportowcy otrzymują ze strony władz uczelni oraz Biura Sportu UJ.

Biegacze zebrali ponad 21 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Zawodnicy UJ akademickimi wicemistrzami Polski w wioślarstwie
Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu
Futsalistki UJ triumfują w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trzeci raz z rzędu