Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Gratulacje dla sportowców z UJ - medalistów Akademickich Mistrzostw Polski

Gratulacje dla sportowców z UJ - medalistów Akademickich Mistrzostw Polski

- Znacie smak zwycięstwa, a dzięki Wam i Waszym Trenerom - my również go znamy - czytamy w liście gratulacyjnym rektora UJ skierowanym do uniwersyteckich sportowców. 10 czerwca w auli Collegium Maius władze uniwersytetu spotkały się z zawodniczkami i zawodnikami, którzy, reprezentując UJ, zdobyli medale podczas rozgrywanych w sezonie 2018/2019 Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczystość została zorganizowana przez Biuro Sportu UJ.

- Jak co roku na zakończenie rozgrywek spotykamy się, aby uhonorować ludzi, którzy z wielką pasją rozwijają działalność sportową oraz godnie reprezentują Uniwersytet Jagielloński na arenach sportowych. Dzięki Państwa wysiłkom kolejny sezon sportowy należy zaliczyć do bardzo udanych – mówił do zebranych rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Podkreślał także, że sport studencki jest bardzo ważnym aspektem działalności uczelni , a o sportowych sukcesach należy mówić jak najczęściej.

Wynik Uniwersytetu Jagiellońskiego w klasyfikacjach Akademickich Mistrzostw Polski został ponownie poprawiony – zajęliśmy 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w typie uniwersytety (w ubiegłym sezonie odpowiednio były to miejsca dziewiąte i trzecie). Rezultaty osiągane przez naszych studentów i studentki z roku na rok są poprawiane. Obecny wynik jest najlepszym w ponad 60-letniej historii startów.

Największymi osiągnięciami pochwalić się mogą futsalistki (w tym sezonie wygrały wszystkie futsalowe rozgrywki – zdobyły złoto w Akademickich Mistrzostwach Polski, wygrały futsalową Ekstraligę i wywalczyły Puchar Polski) oraz zawodniczki uprawiające wspinaczkę sportową (złoto wywalczone drużynowo w klasyfikacji generalnej i deszcz medali dla Idy Kupś). Medale wywalczyli także szachiści (brąz w klasyfikacji generalnej i złoto w typie uniwersytety), futsaliści (srebro), narciarki i narciarze alpejscy (srebro), wioślarze (srebro). Z brązowymi medalami w typie uniwersytety z zawodów powrócili zawodnicy walczący na ergometrach, zawodniczki trójboju siłowego, wspinacze, kolarze górscy i zawodniczki uprawiające jeździectwo. Łącznie medale zdobyło 126 zawodników i zawodniczek reprezentujących UJ i UJ Collegium Medicum.

Razem z rektorem medale i dyplomy sportowcom wręczali: prorektorzy - prof. Dorota Malec, prof. Armen Edigarian, prof. Jacek Popiel i prof. Stanisław Kistryn oraz kanclerz Monika Harpula i kwestor Teresa Kapcia.

Specjalne podziękowania odebrał Krzysztof Swół - trener, któremu nasze futsalistki zawdzięczają sukcesy sportowe. Z powodów osobistych jego praca z zawodniczkami dobiegła niestety końca.

W imieniu uhonorowanych zawodników i trenerów dziękował Dariusz Igielski z kierownictwa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ, który podkreślał, że  spotkania takie są bardzo potrzebne: - Przypominają nam bowiem wspaniałe chwile triumfu. Dzięki nim czujemy się potrzebni i docenieni. Mimo wysoko zawieszonej poprzeczki obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach, ale będziemy nadal kierować się maksymą – semper in altum, ciągle wzwyż! Podziękował on również za wsparcie i pomoc, które sportowcy otrzymują ze strony władz uczelni oraz Biura Sportu UJ.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Biegacze zebrali ponad 21 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Zawodnicy UJ akademickimi wicemistrzami Polski w wioślarstwie
Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu
Futsalistki UJ triumfują w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trzeci raz z rzędu

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj