Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Akademicki Związek Sportowy UJ podsumował sezon 2021/2022

Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) sezon 2021-2022 za nami. UJ osiągnął bardzo dobry wynik, zdobywając 1994,5 punktów, tym samym zajmując w klasyfikacji generalnej 8. miejsce na 130 sklasyfikowanych uczelni. Wśród uniwersytetów zajęliśmy 3. miejsce. Wystartowaliśmy w 43 spośród 48 dyscyplin, a do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 300 studentów i pracowników najstarszej polskiej uczelni.

Akademickie Mistrzostwo Polski zdobyły nasze reprezentacje w:

Na drugim stopniu podium stanęły reprezentacje w:

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła natomiast reprezentacja w jeździectwie.

W generalnej klasyfikacji medalowej Uniwersytet Jagielloński zajął ostatecznie 7. miejsce i 2. miejsce spośród uniwersytetów, co jest najlepszym wynikiem w historii startów UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski.

"Łupem" naszych studentów padły również indywidualne wyróżnienia. Najlepszymi w Polsce zostali:

• Joanna Sałek (trójbój siłowy),
  • Ida Kupś (wspinaczka sportowa),
  • Andrzej Kowalczyk (lekkoatletyka),
  • Weronika Biela-Nowaczyk (snowboard),
  • Maja Chyla (narciarstwo alpejskie).

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom oraz ich opiekunom za całoroczną pracę na treningach i wasz wkład w tegoroczny sukces Uniwersytetu Jagiellońskiego na akademickich arenach sportowych. Liczymy na co najmniej powtórkę tego wyniku w przyszłym roku akademickim - informuje AZS UJ.

Komunikat końcowy AMP: klasyfikacja generalna,

Klasyfikacja medalowa AMP.

Więcej o tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski można przeczytać na stronie pasja.azs.pl.