AZS UJ Kraków: Jagiellonkowe podsumowanie sezonu 2021-2022

Wraz z meczem z Medykiem Konin piłkarki AZS UJ Kraków zakończył sezon 2021/2022 Ekstraligi Kobiet. Nasz zespół zajął piąte miejsce w tabeli Ekstraligi Kobiet w piłce nożnej zdobywając 33 punkty. Zespół zwyciężył w dziesięciu meczach, zremisował trzy mecze i dziewięciokrotnie musiał uznać wyższość rywalek.

Nasza drużyna po rundzie jesiennej zapowiadała na wiosnę „atak” na podium. Zaczęło się wspaniale od wygranej 3:0 z Rekordem B-B, jednak już w następnej kolejce sprowadziły nas na ziemię zawodniczki z Sosnowca, wygrywając na własnym terenie 4:0. Do kolejnego meczu z Górnikiem Łęczna, jak się właśnie okazało drugą najlepszą drużyną w Polsce, nasz zespół podszedł już inaczej i kolejny raz jak na Robin Hooda przystało zabrał „bogatym” 3 punkty, wygrywając 2:1.

Środek rundy wiosennej to gra w tzw. kratkę – przegrana z GKS Katowice, przegrana z AP Lotos Gdańsk, wygrana ze Sportisem Bydgoszcz i dalej remis z Olimpią Szczecin. Po tych kilku nierównych kolejkach zespół zaczął sobie zdawać sprawę, że zakończenie sezonu na podium oddaliło się, a pozostaje matematyczna walka o miejsce 4. Końcówka sezonu to jednak równiejsza forma zespołu z Katowic i finalnie to one zajęły miejsce tuż za „pudełem” z bezpieczną przewagą punktową.

W 22 rozegranych meczach AZS UJ zdobył 34 bramki, a stracił 31. Statystycznie rzecz biorąc, zdobywamy średnio 1,55 gola na mecz, a tracimy średnio 1,41. Najlepszymi strzelczyniami zespołu są Natalia Wróbel – 8, Natalia Sitarz – 7 oraz Katarzyna Daleszczyk – 6. Dwie zawodniczki rozpoczęły wszystkie 22 spotkania w podstawowej jedenastce, są to: Weronika Wójcik oraz Aleksandra Nieciąg. Dwanaście naszych zawodniczek obejrzało żółty kartonik w minionej rundzie, a najwięcej Katarzyna Daleszczyk – 5 i Anna Zapała – 4.

Podsumowując nasz sezon można mieć słodko-gorzkie odczucia. Z jednej strony przydomek Robin Hooda, czyli wygrane, bądź walka na równi z najlepszymi, pochwała naszej gry, formacji i taktyki. Z drugiej strony w tabeli liczą się punkty, a my te punkty gubiliśmy niejednokrotnie w meczach „do wygrania”. Niedosyt na pewno pozostaje, jednak mimo wszystko doceniamy 5. miejsce, drugie najwyższe w historii naszych występów w Ekstralidze.

WYNIKI SPOTKAŃ:

Puchar Polski w futsalu: 1/8 Finału

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu: 4 miejsce w Polsc

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej