Wiadomości sportowe

Konrad Wełpa odznaczony za zasługi dla sportu

Konrad Wełpa odznaczony za zasługi dla sportu

23.09.2019
21 września 2019 roku w Krakowie odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego. Podczas wieczoru wręczone zostały odznaczenia państwowe, resortowe, złote medale Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz odznaki Członka Honorowego PZN.
więcej o Konrad Wełpa odznaczony za zasługi dla sportu
Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

03.09.2019
31 sierpnia odbył się 8. Bieg Charytatywny Fundacji TESCO na rzecz małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (USD) w Krakowie Prokocimiu. W tym roku w imprezie wzięło udział ponad 3600 biegaczy. Celem tegorocznego biegu było zebranie środków na zakup ultradźwiękowego noża do usuwania tkanek nowotworowych.
więcej o Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Gratulacje dla sportowców z UJ - medalistów Akademickich Mistrzostw Polski

Gratulacje dla sportowców z UJ - medalistów Akademickich Mistrzostw Polski

10.06.2019
- Znacie smak zwycięstwa, a dzięki Wam i Waszym Trenerom - my również go znamy - czytamy w liście gratulacyjnym rektora UJ skierowanym do uniwersyteckich sportowców. 10 czerwca w auli Collegium Maius władze uniwersytetu spotkały się z zawodniczkami i zawodnikami, którzy, reprezentując UJ, zdobyli medale podczas rozgrywanych w sezonie 2018/2019 Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczystość została zorganizowana przez Biuro Sportu UJ.
więcej o Gratulacje dla sportowców z UJ - medalistów Akademickich Mistrzostw Polski
Futsalistki z UJ zdobyły Puchar Polski

Futsalistki z UJ zdobyły Puchar Polski

22.05.2019
19 maja w Szczecinie odbyły się rozgrywki finału Pucharu Polski kobiet w futsalu. Zawody zakończyły się zwycięstwem zawodniczek AZS UJ Kraków, które w meczu finałowym pokonały 3:2 zespół Wanda Słomniczanka Słomniki.
więcej o Futsalistki z UJ zdobyły Puchar Polski
Wioślarskie zmagania o Puchar Rektora UJ

Wioślarskie zmagania o Puchar Rektora UJ

11.05.2019
Już po raz 6. rozegrano regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora UJ. Tradycja, która narodziła się w 2014, od lat stanowi sportowy akcent obchodzonego 12 maja Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na starcie zawodów w Zakolu Wisły u podnóża Wawelu co roku stawiają się drużyny reprezentujące najwyższy poziom wioślarstwa w Polsce.
więcej o Wioślarskie zmagania o Puchar Rektora UJ