Wiadomości sportowe

Społeczność UJ CM rywalizowała na stoku narciarskim w Suchem

Społeczność UJ CM rywalizowała na stoku narciarskim w Suchem

06.03.2017
4 marca na stoku Suche koło Poronina odbyły się zawody o Puchar Prorektora UJ ds. Collegium Medicum w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Już po raz 25. wzięli w nich udział studenci, absolwenci oraz pracownicy UJ CM. W tym roku po raz pierwszy najmłodsi adepci sportów zimowych mogli wziąć udział w zajęciach przedszkola narciarskiego i korzystać z lekcji udzielanych przez profesjonalnych instruktorów.
więcej o Społeczność UJ CM rywalizowała na stoku narciarskim w Suchem

06.03.2017
Jagiellonki w meczu półfinałowym turnieju Final Four pokonały zespół ROW Rybnik 2:1. W niedzielnym finale (5 marca) nasz zespół odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Rolnikiem Głogówek 6:0, po roku przerwy odzyskując tytuł najlepszej kobiecej drużyny w Polsce. To trzecie w historii mistrzostwo kraju naszych piłkarek.
więcej o Zawodniczki AZS Uniwersytet Jagielloński wywalczyły tytuł Mistrza Polski w futsalu kobiet
Sukcesy uniwersyteckich futsalistek

Sukcesy uniwersyteckich futsalistek

28.02.2017
Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w futsalu kobiet zdobyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej odbył się w ubiegły weekend w Katowicach. Z kolei nasza bramkarka Karolina Klabis wygrała plebiscyt na najlepszą piłkarkę Małopolski 2016 roku.
więcej o Sukcesy uniwersyteckich futsalistek
Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ

Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ

01.02.2017
Snowboardzistka Weronika Biela, studentka Wydziału Matematyki i Informatyki UJ oraz Wydziału Astronomii, Fizyki i Informatyki Stosowanej UJ, zdobyła złoty medal w slalomie równoległym podczas rozgrywanej w Ałmatach (Kazachstan) 28. Uniwersjady Zimowej.
więcej o Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ
Sukces szachistów z UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski

Sukces szachistów z UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski

27.01.2017
21 stycznia w Lublinie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. UJ reprezentowało 11 osób, które zmagały się w bojach zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym. W ogólnej klasyfikacji zawodów zespół z UJ zajął szóste miejsce, a jako drużyna uniwersytecka nasi zawodnicy zdobyli srebrny medal, przegrywając jedynie małymi punktami z liderem - reprezentacją Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
więcej o Sukces szachistów z UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski